asfasdf ×

NázorObčana.sk

Sergej Riabkov: „Dôvera k misii Organizácie pre zákaz chemických zbraní klesá, práca jej odborníkov vyvoláva skepsu“

 Aktuality

Námestník ministra zahraničných vecí Ruska Sergej Riabkov na otázku TASS, či odborníci OPCW sú pripravení ísť z Turecka do Sýrie, odpovedal: „Dôvera k misii Organizácie pre zákaz chemických zbraní klesá, práca jej odborníkov vyvoláva skepsu.“

22 Apríl
2017 18:54:06

Foto: Facebook

„Spôsob, akým pracovali doteraz, nalaďuje nás veľmi skeptický,- zdôraznil. - Dôvera k ich činnosti stále klesá vzhľadom k tomu, že očividné skutočnosti sa ignorujú, popritom sa zhromažďujú informácie upravované v zhode s vopred stanovenými vlastnými závermi“. Riabkov zdôraznil, že Moskva podporuje skorú návštevu expertov OPCW do sýrskeho mesta Chán-Šajchún (provincia Idlib) a na letisko Šajrát (provincia Homs).

"Pokiaľ ide o akciu v teréne, ako viete, spoločne s vládou v Damasku dôsledne presadzujeme názor, že medzinárodná skupina expertov by mala čo najskôr, ako je to možné, navštíviť aj miesto chemického útoku v Chán-Šajchúne aj leteckú základňu Šajrát, ktorá bola objektom agresívneho útoku USA,“ povedal, odpovedajúc na otázku TASS.

Moskve nevyhovujú diaľkové metódy práce Misie OPCW pri vyšetrovaní incidentu v Chán-Šajchúne, zdôraznil Riabkov. „Považujeme závery, ktoré formulovala Misia o udalostiach v Sýrii, za politicky motivované, predpojaté a, minimálne, vyžadujúce si spresnenie,- zvlášť zvýraznil námestník ministra zahraničných vecí Ruskej federácie. – Nevyhovuje nám metóda diaľkového zberu informácie, kedy sa všetko čerpá z internetu, na diaľku sa vypočúvajú údajní svedkovia týchto udalostí“.

Rusko má záujem na zistenie pravdy pri vyšetrovaní údajného chemického útoku v sýrskom meste Chán Šajchún, povedal námestník ministra. „Logika je jasná. Ak, ako USA tvrdia, na základni Šajrát lietadla vyzbrojovali muníciou s toxickými látkami, tam muselo zostať zariadenie a zachované stopy,“ poznamenal. „Máme mimoriadny záujem o určenie pravdy a nemáme záujem o hry, ktoré pre svoje geopolitické záujmy pokračujú rozohrávať Spojené štáty, Británia, Francúzsko a ďalšie štáty. Máme záujem o čo najskoršiu návštevu Chán Šajchánu a leteckej základne Šajrát“.

Zasadnutie OPCW o incidente v sýrskom meste Chán Šajchán bude pokračovať 19. apríla, doteraz nie sú prijaté žiadne rozhodnutia o tejto otázke, oznámil Riabkov. „Mimoriadne zasadnutie OPCW začalo 13. apríla, nebolo ukončené, bolo prerušené. Teraz sú v Európe veľkonočné sviatky,“ vysvetlil, „Preto obnovenie zasadnutia OPCW bude v stredu 19. apríla“. „K žiadnemu rozhodnutiu sa zatiaľ nedospelo,“ ​dodal Sergej Riabkov.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(4 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1931x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2482x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2272x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 2031x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,