asfasdf ×

NázorObčana.sk

Čarovné Slovensko fotografa Ladislava Struhára v meste Čajkovskij

 Aktuality

V Čajkovského umeleckej galérii sa konala v utorok (25. apríla 2017) vernisáž výstavy fotografií popredného slovenského fotografa - nositeľa prestížneho titulu Qualified European Photographer (QEP) Ladislava Struhára.

28 Apríl
2017 18:03:22

Foto: Slovenský inštitút v Moskve

Po roku, kedy mali návštevníci tohto kultúrneho stánku možnosť vzhliadnuť diela sochára Stanislava Mikovčáka sa slovenské umenie teda opäť vrátilo do vyše 80-tisícového mesta, ležiaceho na úpätí Uralu. 


Na tento fakt poukázala vo svojom vystúpení aj námestníčka primátora Ljudmila Chairova. Zároveň vyjadrila nádej, že spolupráca medzi obidvoma krajinami bude naďalej pokračovať, "pretože si to želajú obyvatelia Čajkovského". Spoluprácu so Slovenským inštitútom v Moskve (SI) vyzdvihla tiež riaditeľka galérie Antonína Kamyševa. Súčasne vysoko ocenila diela Ladislava Struhára, keď podčiarkla, že originálnym a citlivým objektívom približujú "nám blízku krajinu". V tejto súvislosti zdôraznila, že fotografie plne odzrkadľujú názov výstavy "Čarovné Slovensko".


Riaditeľ SI Ján Šmihula na slávnostnom otvorení výstavy pripomenul, že fotografie L. Struhára po prvý krát prezentovali v galérii SI v Moskve v októbri minulého roku - počas predsedníctva Slovenska v Rade Európskej únie. Podčiarkol, že všade v zahraničí, kde L. Struhár svoje diela vystavoval sa stali popularizátorom krás Slovenska, pričom vyslovil presvedčenie, že rovnako tomu bude aj v meste Čajkovskij. Kurátorka výstavy - pracovníčka SI Alla Nuždina vyjadrila radosť z toho, že obyvatelia mesta môžu po predchádzajúcich výstavách obrazov a sôch slovenských umelcov vidieť teraz na fotografiách skutočné krásy Slovenska.


Výstava fotografií Ladislava Struhára pod názvom "Čarovné Slovensko" potrvá v Čajkovského umeleckej galérii do 31. mája 2017.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Konvoj slobody -hromadné protesty v Ottawe, Kanada

 

V sobotu, 29.01.2022 sa v hlavnom meste Kanady, Ottawe, priamo pred komplexom Parliament Hill, kde sídli zák...

📅30.01.2022 0 1112x 👤uzivatel

Rozmýšľate už nad letnou dovolenkou? Čo takto tieto destinácie?

 

Kam vyraziť v lete na dovolenku? Sú ľudia, ktorí túto otázku vôbec neriešia. Nie preto, že by nechodi...

📅30.01.2022 0 751x 👤PRclanky
,