asfasdf ×

NázorObčana.sk

PAHREBA. Marine Le Penová – sama vojačka v polí alebo všetci proti jednej vo francúzskych prezidentských voľbách

 Aktuality

Celé Francúzsko stojí na parohoch. V 1. kole prezidentských volieb vyhral Emmanuel Macron a Marine Le Penová. O týždeň si to rozdajú vo finále. Celá krajina vrie. Panuje tam podobná hystéria, ako počas nedávnych prezidentských volieb v USA.

29 Apríl
2017 18:36:46

 

Foto: Facebook

Nazdar, Jožo, čo je s tebou? Vyzeráš tak, ako by ti pokradli všetky sliepky. Čo sa stalo?

Radšej sa nepýtaj! Prisnil sa mi neuveriteľný sen. Bola to akási čudná divočina...

Preboha! Čo ťa vystrašilo? Čo sa ti prisnilo? Nebodaj, že zasa sa vrátil komunizmus? Alebo, že naši politici konečne prestali sa hádať,  kradnúť a klamať? Alebo, že mainstream začal uvádzať pravdivé a objektívne správy? Alebo si mal nočnú moru, že vraj sme sa dostali na rovnakú životnú úroveň ako v Nemecku alebo Francúzsku?

Prosím ťa, to je všetko nič v porovnaní s tým, čo sa mi prisnilo. Doteraz mám zimomriavky.

No toto. Tak čo môže byť horšie? Ktorá svetová katastrofa sa ti mohla prisniť?

Nehovorím, že katastrofa, ale niečo neuveriteľné. Môžeš si predstaviť? Snívalo sa mi, že nastal deň, keď všetky vedúce štátne funkcie – prezidenta, predsedu parlamentu, premiéra, členov vlády, ministrov, poslancov - obsadili odborníci a úspešne pracujú v prospech štátu... 

Tak to je ozaj neuveriteľné. Ale možno o 100 rokov to bude realita. Možno si veštec – Nostradamus, Vanga... Možno k tomu dospejeme. No a to je všetko - celá nočná mora?

Ale kdeže! Veď ti hovorím... Prisnil sa mi neuveriteľný deň, keď sa odohralo veľa neordinárnych udalostí. Vieš, zapol som si televízor, pozerám, prepol som na iný kanál – nič, prepol na ďalší – zasa nič, prepol som zasa... Tak tomu neuveríš – nastal taký deň, keď Matovič nemal tlačovku v televízii!.. To je neskutočné!.. A zasa. Pozerám správy RTVS – nič. Zapol som rozhlas, zasa RTVS – nič. Vieš si to predstaviť? Celý deň v správach RTVS ani raz nespomenuli holocaust!.. Uveril by si tomu? A ešte. Dávali výsledky prezidentských volieb vo Francúzsku. A čo si myslíš? Vyhrala Le Penová! Môže sa také niečo prisniť?..

No prvé dve správy z týchto troch sú naozaj neskutočné, ale tá tretia – prečo nie? Prečo by Le Penová o týždeň nemohla vyhrať voľby? Viem, že nemá veľa šancí, ale aj motyka občas vystrelí... No veď vystrelila vo Washingtone pred pár mesiacmi – tiež by tomu predtým málo kto uveril. Vo Francúzsku by tiež to bol zázrak, ale sa to stáva...

Neviem-neviem. Podľa mňa Le Penová nemá šancu. Očakávalo sa, že sa preboxuje do druhého kola, ale takisto sa očakáva, že v druhom kole prehrá. Jednoducho všetci stroskotanci budú hlasovať proti nej. Veď sám vidíš – prepadnutí kandidáti hneď vyzvali svojich voličov, aby hlasovali proti Le Penovej. Kurník, všetci liberáli a spol. boja sa jednej ženy! Zbabelci...

To máš pravdu. Samotný francúzsky prezident sa zapojil do kampane a vyzýva, aby podporili jej súpera. Hneď sa poponáhľal podporiť Macrona. Všetci sa zbroja proti Le Penovej. Je to čudná hystéria, to som od Francúzov nečakal. Je to nechutné.

Práve preto hovorím, Le Penovej nedajú vyhrať. Je sama vojačka v poli. Všetci sú proti nej. Už do kampane zapojili aj migrantov. Priamo hovoria, že treba urobiť všetko, aby Le Penová nevyhrala. Takúto mašinériu nezdolá. Je to oveľa väčší tlak, ako počas amerických volieb.

Ale zasa opakujem – aj motyka občas vystrelí... Je tam nejaká šanca, aj keď mizerná. Vo Francúzsku je kopa nerozhodných voličov. Ak predsa pôjdu hlasovať – kto vie.  Francúzom môže prekážať aj príliš mladý vek Macrona, jeho bujará excentrickosť, neskúsenosť, určite si mnohí myslia, že je ho figúrka, ktorú niekto tlačí hore.

No o tej jeho excentrickosti hovor! Na strednej preťahoval svoju učiteľku, ktorá bola o 25 rokov staršia od neho. Bol to dobrý chlapec!.. A teraz si Francúzi môžu očakávať, že bude preťahovať celé Francúzsko! Nevyzerá, že by od študentských čias nabral viac rozumu...

No až tak nepreháňaj. Veď predsa je spolu so svojou „učiteľkou“. Veľká láska!.. Ale máš pravdu, že to nejako nesvedčí o tom, že chlapec má viac rozumu. Lenže na druhej strane niektorým to vyhovuje: podobného sopliaka bude ľahšie riadiť. Je to výhoda.

Je to fakt. Asi bude poslúchať svojich šéfov a sponzorov. Ale zasa je tu nebezpečenstvo, že chlapec zasa vyvedie niečo nehorázne, ako vtedy na strednej... Je dosť nespoľahlivý.

Ale „sponzori“ ho podržia. Veľmi sa mi páčil jeden komentár na francúzskych sociálnych sieťach. Jeden občan tam charakterizoval kandidátov a uviedol percenta hlasov, ktorí im dali voliči. Tie percenta poznáme, ale tie charakteristiky stoja za to! Nazval ich: Norimberg, Money Money, Rothschild a Caracas. Teda – Le Penová, Fillon, Macron a Mélenchon. Podľa mňa, dosť trefne a vtipne pomenoval kandidátov.

Asi áno. Ak výhra Le Penová, tak celú Európu čaká Norimberg – tribunál a tresty za zločiny a rozkrádanie. Toho sa všetci boja, preto sa spojili v boji proti nej. Fillon a Macron to sú Money Money a Rothschild  - teda je jasné, kto sú v skutočnosti a koho reprezentujú, kto im pomáha a rozkazuje. Ale prečo Melénchon je Caracas? Síce... Možno Francúzi to vedia...

To je už jedno: prehral vo voľbách, koho teraz zaujíma? O týždeň – finále. Bude to napínavé, drsné a dusné. Jaj, koľko smetia a smradu bude v nedeľu vo vzduchu!..

Ale hovorím, ti, Le Penová nemá šancu. Tento raz túto bitku ešte nevyhrá. Možno nabudúce. Teraz je sama vojačka v poli – jedna proti všetkým. Je v tom všetkom aspoň jeden pozitívny moment: Francúzi sa aspoň zobúdzajú, časť z nich volí Le Penovú, sú tam aspoň nejaké  zmeny. Ale Nemci ešte stále chrápu a nevšímajú si, čo sa deje vo svete a okolo nich: zasa budú voliť tých istých a nič sa nezmení. Nemci ešte spia. Ale migranti ich zobudia. Nuž, teším sa na nedeľu, na francúzske voľby. Ružové okuliare nemám, takže nie som veľký optimista. Ale čo keď sa stane zázrak a ako hovoríš, motyka vystrelí? Veď sa to občas stáva...

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1643x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2161x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2027x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1784x 👤eugenius
,