asfasdf ×

NázorObčana.sk

Exprezident Afganistanu: „IŠ je produktom USA“

 Aktuality

Teroristické zoskupenie Islamský štát Iraku a Levanty je nástrojom splodeným Spojenými štátmi americkými, uvádza TASS vyhlásenie bývalého prezidenta Afganistanu Hamida Karzaja.

06 Máj
2017 19:23:59

 

Foto: Facebook

IŠ je produktom USA. IŠ, ktorý má zjavne zahraničný pôvod, sa objavil v roku 2015 počas vojenskej prítomnosti Spojených štátov, povedal Karzaj v rozhovore so stanicou Fox News.

„USA“, podľa neho, „musia vysvetliť regulárne lety helikoptér bez poznávacích znakov, zhadzujúcich náklady v zónach na hraniciach Afganistanu a Pakistanu, kontrolovaných teroristami.“

Exprezident považuje za akt neúcty voči Kábulu rozhodnutie Trumpa zbombardovať komplex tunelov bunky IŠ. Po tomto čine on osobne odmietol poslať prezidentovi USA list, ktorý ho mal presvedčiť aby sa vzdal vojenských metód vyriešenia situácie v Afganistane. „Už som bol pripravený podpísať tento list a práve zhodili (vákuovú) bombu. Kvôli tomu som toto posolstvo neposlal,“ vysvetlil Karzaj a dodal, že posolstvo bolo sformulované z „príjemných výrazov“ a navrhovalo využiť „výnimočne mierové prostriedky na zastavenie krvavých rozbrojov“ v štáte. 

Toto (bombardovanie) bolo prejavom zjavnej neúcty, na čo by bol potom potrebný môj list, položil si Karzaj rétorickú otázku. Exprezident pri tom poznamenal, že americkú „bombu GBU-43 by bolo potrebné nazvať nie matkou všetkých bômb, ale najsmrtonosnejšou zo všetkých bômb“.

„Matka – to je dobrý človek. Taký názov sa pre bombu nehodí. Jej obeťou je afganská suverenita, pôda a pocit dôstojnosti,“ vyhlásil. Karzaj sa nazdáva, že použitie bomby bolo zosúladené s bojovníkmi. IŠ ešte predtým odviedol odtiaľ väčšinu svojich ľudí, všetko bolo skoordinované. Toto zoskupenie je nástrojom USA a nikoho iného. IŠ odtiaľ spočiatku odviedol ľudí a potom USA zhodili bombu, povedal.

(Tento názor je logický, pretože USA nechceli bombou zabíjať, ale poslať odkaz nepokornému severokórejskému vodcovi – redakcia.)

Podľa topwar.ru, srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(5 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 2139x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2705x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2461x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 2216x 👤eugenius
,