asfasdf ×

NázorObčana.sk

Mária Zacharovová.“ Je to skutočná hystéria v amerických médiách. Dá sa už dokonca hovoriť aj o intelektuálnej agónii“

 Aktuality

Hovorkyňa ministerstva zahraničných vecí Ruska Mária Zachrarovová reagovala na špekulácie zverejnené v amerických médiách v súvislosti so stretnutím amerického prezidenta Donalda Trumpa a ruského ministra zahraničia Sergeja Lavrova.

11 Máj
2017 19:39:11

 

Foto: RIA-Novosti

Vzniknutú situáciu ocharakterizovala, ako hystériu amerických médií, a podčiarkla, že sa fakticky nachádzajú v intelektuálnej agónii. Americké média, podľa jej mienky, pokračujú zverejňovať somariny a klamstva čo sa týka americko-ruských vzťahov a dokonca vyjadrili úplne detinský protest na margo toho, koľko ruských a amerických novinárov bolo prítomných na stretnutí Trumpa a Lavrova.

Biely dom vyhlásil, že na tomto stretnutí budú prítomní iba osobní fotografi Trumpa a Lavrova, čo sa vlastne aj stalo. Ruské ministerstvo zahraničia potom zverejnilo fotografie priebehu tohto stretnutia, ako napríklad, fotografie, na ktorých Trump podáva ruku Lavrovu a veľvyslancovi Ruska v USA Sergejovi Kisľakovovi. Americké média tieto protokolové foto nezverejnili. Niektorí americkí novinári sa nahnevali, že ich nepustili na toto stretnutie. 

Zacharovová pripomenula novinárom, že na podobné stretnutia púšťajú určitý počet predstaviteľov médií a zoznam novinárov, ktorí mohli pracovať na tomto stretnutí, vytvárali hostitelia – americká strana. Takže všetky otázky a pretenzie americkí novinári mali adresovať domácim organizátorom a nie ruskej strane – ešteže z vzniknutej situácie nik neobvinil povestných ruských hakerov...

„Na stretnutí boli presne tí fotografi a toľko, koľko ich určil Washington. Ruská strana s tým zoznamom nič nemá,“ vysvetlila Zacharovová nespokojným americkým novinárom na tlačovke, keď vyjadrovali svoju nespokojnosť s tým, že ich nepustili na toto stretnutie. Pripomenula, že vo Washingtone pripravili zoznam ruských a amerických novinárov, ktorí mali pracovať na stretnutí Trump – Lavrov.  

Pripomenula, že z ruskej strany na stretnutí pracoval fotograf z TASS, ktorý tento raz bol v úlohe osobného fotografa ministra zahraničia. „Samozrejme, fotografie o tomto stretnutí sme umiestnili na portálu ministerstva zahraničia Ruska a na sociálnych sieťach – aby verejnosť k nim mala slobodný prístup,“ vysvetlila Mária Zacharovová.

„Zasa sú tu nezmysly o zasahovaní Moskvy a nejakom konaní proti Spojeným štátom. Myslím si, že v tejto situácii všetci si uvedomujú, že je to skutočná hystéria v amerických médiách. V tomto prípade dá sa hovoriť už aj o intelektuálnej agónii,“ podčiarkla. Poznamenala, že americké média sa nezaujímali o samotnú návštevu Sergeja Lavrova a o detaily rokovania, ale iba o „ovplyvnenie amerických volieb Ruskom“ a o to, čo si ruský minister myslí na margo odvolania šéfa FBI. „Dúfam, že sa súhlasíte, že pýtať sa cudzieho ministra, čo si myslí o odvolaní vysokého činiteľa v druhej krajine, je hlúposť,“ zdôraznila Mária Zacharovová.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(14 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1516x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2044x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1922x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1695x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,