asfasdf ×

NázorObčana.sk

Čečen blízky Ramzanovi Kadyrovovi komentoval karikatúry v Charlie Hebdo: „Pomsta „karikaturistom“ bude strašná...“

 Aktuality

Istý čečenský predstaviteľ z okolia Ramzana Kadyrova poskytol rozhovor pre ruský denník Pravda, v ktorom tvrdo skritizoval ponižujúce pre čečenského lídra karikatúry vo francúzskom časopise a prisľúbil, že pomsta redakcii Charlie Hebdo bude strašná..

15 Máj
2017 09:24:09

 

Foto: Screenshot Charlie Hebdo

Prízvukoval, že tá pomsta bude však iná – nie tá, ktorú by mnohí očakávali v tomto prípade. Vysvetlil, že „pomstitelia“ nebudú strašiť zabitím novinárov alebo podobnými hrozbami. „Čo všetci od nás teraz očakávajú? Povieme to čestne, na rovinu. Žiadne vyhrážky, že ich zabijeme a pod. Žiadne „strašiaky“, že im vykrútime krk alebo podrežeme. Ale urobíme to tak, že svoje činy strašne oľutujú a ešte sa ospravedlnia za to, čo urobili – hlavne, v prípade Ukrajiny,“ prisľúbil Čečen, ktorý požiadal, aby zostal v anonymite.

„Týchto karikaturistov netreba brať ako klaunov alebo malomocných, ale sú to šakaly. Je jasné, že redakcia Charlie Hebdo potrebuje reklamu, PR. Tak to bude mať! Ale opakujem, žiadne vyhrážky a žiadne nezákonné činy! Obrátime sa na súd, ekonomicky ich zničíme. Prisahám, stále sa budú nachádzať v strese, budú mať ťažký život. Dúfam, že budú mať dlhý život a veľmi dlho sa budú trápiť. A po tomto dlhom živote ich potrestá Alah – a tento trest bude strašný!.. Nielen za to, že urazili čečenský ľud a Ramzana Kadyrova, ale za tie podlosti, ktoré úmyselne páchajú. Robia to stále a vyžívajú sa v tom,“ podčiarkol Čečen.  

„Predstavte si, že voľačia matka leží v rakve pred pohrebom a v tom dobehne Charlie a kričí: „Som jej pridal žltú farbu – bude jej to svedčiť!..“ Čo by ste si s nim potom urobili, rozumiete? Nikdy sa nebudeme chovať, ako diabli alebo príslušníci Islamského štátu. Ale trest pre podobných „Charlie“ vždy bude neodvratný,“ povedal pre ruský denník ďalší Čečen. Prízvukoval, že sú ľudia, ktorí sú ochotní zasvätiť tomu celý svoj život, ale dosiahnu, že sa Charlie Hebdo ospravedlní.

Čečenov a samozrejme, aj milióny ľudí iných národností pobúrila ďalšia séria „karikatúr“ Charlie Hebdo: človek, ktorý pálí z pušky po letiacim gejom, „deportovaní“ gejovia v baletných „dresoch“ a v pozadí sú veže koncentráku, muž s odrezaným maličkom – aby ho nemohol dvihnúť hore, kat, ktorý nalieva roztavené olovo do ucha fanúšikovi Freddieho Mercuryho, poprava zastrelením človeka, ktorý si čítal knihy Marcela Prousta, policajti spacifikovali hráča bilboketu, Ramzan Kadyrov praktizujúci orálny sex a pod.

Vo viacerých krajinách nehorázne „karikatúry“ Charlie Hebdo vyvolali vlny protestov. Nič na tom nezmenilo ani zabitie v januári 2015 dvanástich zamestnancov redakcie francúzskeho časopisu moslimským komandom, členovia ktorého sa takto pomstili za zverejnenie karikatúr hanobiacich proroka Mohameda. „Karikaturisti“ Charlie Hebdo pokračujú vo svojej činnosti, už dávno zabudli na to, že existujú aspoň nejaké hranice slušnosti a objektivity.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(5 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1541x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2060x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1937x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1707x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,