asfasdf ×

NázorObčana.sk

Britská premiérka Theresa Mayová vyhlásila, že Londýn zabojuje o práva čečenských gajov

 Aktuality

Britská premiérka Theresa Mayová nemá starosti iba s Brexitom, Bruselom, opozíciou vo vlastnej krajine, Škótskom, „ruskými agresormi“, ale trápi ju aj postavenie gejov v Čečensku. Vyhlásila, že Londýn s nimi súcití a ich podporí.

15 Máj
2017 09:25:10

 

Foto: Facebook


Theresa Mayová dostala správy z britskej ambasády v Moskve, že postavenie gejov v Čečensku je neadekvátne. Podčiarkla, že britské veľvyslanectvo v ruskej metropole už vyslovilo svoje znepokojenie v súvislosti s šíriacimi sa v niektorých médiách správami o obmedzení práv homosexuálov v ruskom Čečensku. Samozrejme, podobné správy si zamestnanci ambasády mohli prečítať aj na sociálnych sieťach.

Britskú premiérku postavenie v Čečensku pobúrilo a prisľúbila, že to nenechá len tak: „Určite podnikneme naliehavé opatrenia a nájdeme najlepší spôsob, ako poskytnúť pomoc členom LGBT komunity v tomto regióne. Akákoľvek diskriminácia na základe sexuálnej orientácie je neprípustná,“ vyhlásila Theresa Mayová.

Podobné správy sa prednedávnom objavili vo viacerých európskych a zaoceánskych médiách. Je zaujímavé, že zdrojom týchto informácií bol ruský opozičný denník Novaja gazeta /Nové noviny/, ktorý zverejnil správu o tom, že v Čečensku údajne zadržali asi 100 ľudí za podozrenie z homosexuality... Redakcia však neuviedla žiadne fakty, iba správu v duchu „jedna baba povedala“...

Tieto chyry hneď poprel tlačový hovorca prezidenta Ramzana Kadyrova Alvi Karimov, ktorý zdôraznil, že podobné poplašné správy sú obyčajné klamstva a je za tým snaha pošpiniť vedenie Čečenska a samotný život v republike. Prízvukoval, že sa nedá zasiahnuť proti niečomu alebo proti niekomu, čo alebo kto neexistuje: „Nedá sa zadržať, zatknúť alebo nejako obmedziť niekoho, koho jednoducho v našej republike niet,“ podčiarkol.  

V pomerne ostrej forme vysvetlil, prečo podobný jav je vylúčený v Čečensku: „Ak by v Čečensku sa našli podobní ľudia, orgány činné v trestnom konaní by s nimi nemali žiadne starosti a nemuseli zasahovať, pretože samotní príbuzní by ich poslali tam, odkiaľ niet návratu”, zdôraznil Alvi Karimov.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1670x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2188x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2041x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1797x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,