asfasdf ×

NázorObčana.sk

Mária Zacharová o leteckom útoku v Mosule: „A to je len jedna krvavá epizóda „nekontaktnej vojny“, ktorú vedú Američania v Iraku a v susednej Sýrii“

 Aktuality

Hovorkyňa ministerstva zahraničných vecí Ruska Mária Zacharovová kritizovala letecké útoky USA v Mosule. Vo svojom vyhlásení reagovala tak na správy o obetiach civilného obyvateľstva v Iraku v následku útokov západnej koalície.

29 Máj
2017 19:30:28

Foto: Screenshot YouTube

„V Moskve sú hlboko znepokojení z obrovského počtu obetí irackého civilného obyvateľstva v dôsledku neustáleho bombardovania a ostreľovania zo strany USA a ich západných spojencov v rámci protiislamskej koalície. Najavo vychádza šokujúco vysoký počet obetí.

Z Washingtonu sa napríklad dodatočne dozvedáme, že americké vojenské veliteľstvo priznalo, že 17. marca tohto roku v dôsledku leteckého útoku na mósulskú obytnú štvrť Al-Džadída zahynulo vyše sto civilistov. Podľa údajov niektorých masovokomunikačných prostriedkov počet civilných obetí dosahuje až dve stovky. A to je len jedna krvavá epizóda "nekontaktnej vojny", ktorú vedú Američania v Iraku a v susednej Sýrii. Potvrdzuje to aj nedávna udalosť v pohraničnom sýrskom mestečku Mejadín, keď nálet pripravil o život 35 miestnych obyvateľov. Rovnako ako v Mósule, aj tu boli medzi obeťami ženy a deti.

Na tomto pozadí štatistika obetí irackého civilného obyvateľstva v dôsledku leteckých útokov a ťažkých zbraní Západnej koalície, ktorú uvádza americká armáda, zákonite vyvoláva veľa otázok. Podľa tejto štatistiky údajne zahynulo 352 Iračanov. Reálne počty sú však úplne iné. Britská monitorovacia skupina Air Force napríklad hovorí o minimálne 3100 civilistoch. Ako vidíme, toto číslo je osemkrát vyššie, než horko-ťažko uznaný počet udávaný Američanmi, ktorí sa spolu so svojimi spojencami stále snažia vylepšovať nepriaznivý obraz diania v Iraku.

Rusko vyjadruje sústrasť v súvislosti s obeťami medzi irackým civilným obyvateľstvom. Súčasne potvrdzujeme našu solidaritu s vedením a národom spriateleného Iraku v týchto pre krajinu ťažkých časoch. Sme pripravení naďalej poskytovať Bagdadu efektívnu pomoc v nekompromisnom boji s teroristickým ohrozením, nech by pochádzalo odkiaľkoľvek,“ uviedla v závere hovorkyňa ministerstva zahraničných vecí Ruska Mária Zacharovová.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 2016x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2570x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2360x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 2105x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,