asfasdf ×

NázorObčana.sk

Rozbehla sa vlna vyhostení ruských diplomatov: tento raz ich vyhostili z Estónska. Ruské ministerstvo zahraničia pohrozilo odvetou

 Aktuality

V Európskej únii sa rozbehla vlna vyhostení ruských diplomatov z členských krajín únie. Na druhý deň po tom, čo vedenie Moldavska informovalo o vyhostení piatich ruských diplomatov, ako na povel, už aj z Estónska vyhosťujú ruských diplomatov.

31 Máj
2017 19:03:23

 

Foto: Facebook

Samozrejme, v Moskve to vyvolalo veľmi negatívnu reakciu. Ministerstvo zahraničných vecí Ruska pohrozilo, že na vyhostenie diplomatov z Estónska zareaguje rovnakými odvetnými opatreniami. Prvý zástupca ministra zahraničných vecí Ruska Vladimír Titov na tlačovej konferencii vysvetlil, že Rusko bude reagovať na vyhostenie svojich diplomatov z Estónska na základe princípu reciprocity a pošle domov rovnaký počet estónskych diplomatov.

Vladimír Titov prisľúbil, že Moskva určite odpovie a nenechá si brnkať po nose: „Môžeme ubezpečiť všetkých, že tento provokačný krok zo strany Estónska nezostane bez odpovede. Vo vzťahoch medzi našimi krajinami, ako aj so všetkými ostatnými, platí princíp reciprocity a naša odpoveď bude dostatočne rýchla,“ potvrdil.

Tlačová agentúra ITAR-TASS uviedla, že ministerstvo zahraničných vecí Estónska vyhostí niekoľkých ruských diplomatov. Túto krajinu v najbližších dňoch opustia: generálny konzul Ruska v Narve Dmitrij Kazennov a konzul Andrej Surgajev. Dôvod podobného nepriateľského kroku estónske ministerstvo uviesť odmietlo a nechcelo to ani komentovať.

Ministerstvo zahraničných vecí Ruska zdôraznilo, že vyhostenie dvoch ruských diplomatov z Estónska je nepriateľským krokom, ktorý určite nezostane bez odvety. Označilo podobné konanie za  provokáciu, ktorá ničím nebola zdôvodnená a ktorá bezpochyby ešte viac skomplikuje a poškodí rusko-estónske bilaterálne vzťahy, ktoré sa už aj tak vďaka politike Tallinu nachádzajú v slepej uličke. Moskva onedlho vyhostí rovnaký počet estónskych diplomatov.  

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(5 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1670x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2188x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2041x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1797x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,