asfasdf ×

NázorObčana.sk

Kronen Zeitung: „Rakúsko investuje milióny eur do ruských projektov“

 Aktuality

Rakúske média venovali prekvapivo veľkú pozornosť 21. Petrohradskému medzinárodnému ekonomickému fóru, ktoré sa v ruskej „severnej metropole“ konalo 1. – 3. júna. A nielen preto, že sa na ňom zúčastnil aj rakúsky kancelár Christian Kern...

05 Jún
2017 19:03:39

 

Foto: Screenshot Kronen Zeitung

Prízvukujú, že s každým rokom do Petrohradu prichádza stále viac renomovaných spoločností a odborníkov z celého sveta. Viedenský denník Kronen Zeitung vo svojom rozsiahlom komentári uviedol, že miliardové zmluvy, ktoré sa uzatvárajú počas fóra, sú tu už na dennom poriadku. Poukázal na to, že stále väčšiu aktivitu prejavujú rakúske spoločnosti, ktoré nadväzujú stále širšiu spoluprácu s ruskými partnermi.

Pripomína, že ropný a plynárenský holding ОМV podpísal rad zmlúv s Gazpromom a bude vyvíjať spoločné aktivity na Sibíri a v Iráne. Tieto projekty vysoko hodnotil priamo počas svojej účasti na Petrohradskom fóre aj samotný rakúsky kancelár Christian Kern. Okrem toho  OMV mieni sa zapojiť do realizácie výstavby plynovodu Severný prúd 2.

Kronen Zeitung podrobne sa venuje aj ďalšiemu obrovskému projektu, na ktorom by sa mali podieľať rakúske, ruské a slovenské spoločnosti. Ide o výstavbu širokorozchodnej trate od Košíc do Bratislavy a Viedne. Vďaka tomu nákladné vlaky budú dopravovať tovar od Vladivostoku do Bratislavy a Viedne bez dlhších zástaviek a prekládky nákladu z vagónov do vagónov. V tomto roku by sa konečne mohla začať príprava projektu a potom aj výstavba novej železničnej trate.

Pripomenieme, že šírka železničných koľají v EÚ je 1435 mm a v Rusku – 1520 mm. V súlade s týmto projektom v Bratislave by mali vybudovať veľké logistické centrum. Kronen Zeitung poukazuje na to, že po vybudovaní tejto trati Viedeň sa premení na najväčšie dopravné centrum v Európskej únii, čo umožní vytvorenie veľkého počtu nových pracovných miest.

Rakúsky denník uvádza, že Christian Kern v priebehu petrohradského fóra diskutoval o týchto projektoch s Vladimírom Putinom a bol veľmi spokojný s výsledkami týchto debát. Zdôrazňuje, že nová železničná trať môže byť sprevádzkovaná do r. 2030.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(7 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1747x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2278x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2114x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1869x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,