asfasdf ×

NázorObčana.sk

Škótska premiérka Nicola Sturgeonová vo funkcii zostane, ale už sa nebude snažiť o usporiadanie ďalšieho referenda o nezávislosti Škótska

 Aktuality

Parlamentné voľby vo Veľkej Británii priniesli veľa prekvapení. Jedným z nich bola aj strata viacerých kresiel v parlamente pre Škótsku národnú stranu. Škótska premiérka Nicola Sturgeonová oznámila viaceré zmeny vo svojej politike.

12 Jún
2017 19:45:19

 

Foto: Screenshot YouTube

S poľutovaním priznala, že nedokázala správne posúdiť nálady a túžby obyvateľov Škótska, ako aj ich názory na odtrhnutie sa od Veľkej Británie. Už v prvom svojom vystúpení po voľbách vyhlásila, že bude nútená urobiť viaceré zmeny vo svojej činnosti. Uviedla, že bude aj naďalej pracovať v záujme obyvateľov celého Škótska, ale musí to robiť inak. Odmietla rezignovať a odstúpiť zo svojej funkcie, ale priznala, že sa už nebude snažiť zorganizovať druhé referendum o nezávislosti Škótska od Veľkej Británie.

  

Priznala, že ju sklamali výsledky parlamentných volieb, ktoré boli pre Škótsku národnú stranu tie najhoršie v ostatných rokoch: stratila 21 poslaneckých miest v parlamente a získala iba 35 kresiel. Uviedla, že  Škótskej národnej strane poslanecké miesta prebrali nielen Konzervatívci  /12 miest/, ale aj Labouristi /6/ a dokonca aj liberálni demokrati /3/, aj keď pred voľbami v Škótsku panovala optimistická nálada. Realita však bola iná.

Nicola Sturgeonová zdôraznila, že v súčasnosti myslieť na druhé referendum a nezávislosť Škótska je nereálne. Poukázala však aspoň na čiastočný úspech svojej strany: „Som hrdá na to, že Škótska národná strana získala v Škótsku viac hlasov, ako všetky ostatné strany dohromady. Avšak pocítili sme horkú stratu mnohých parlamentných miest. Je mi úprimne  ľúto kandidátov, ktorí reprezentovali našu stranu, avšak nedokázali vyhrať voľby a neboli  znovu zvolení na ďalšie obdobie. Budeme detailne analyzovať výsledky volebnej kampane a budeme pokračovať v práci v prospech záujmov občanov celého Škótska. V rámci Spojeného kráľovstva sme pripravení spolupracovať so všetkými pokrokovými silami v mene prevencie tvrdého Brexitu a prerušenia vládnej politiky škrtov,“ podčiarkla škótska premiérka Nicola Sturgeonová.

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1643x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2161x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2027x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1784x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,