asfasdf ×

NázorObčana.sk

Talianska spisovateľka a novinárka Marinella Mondainiová sa v Donecku zúčastnila na odhalení pomníku deťom vojny na Donbase

 Aktuality

Pamätník – súsošie „Deťom Donbasu, deťom vojny“ pri príležitostí Medzinárodného dňa detí odhalili v centrálnom parku Donecku. Na slávnostnom odhalení pomníku boli prítomní nielen obyvatelia mesta, ale aj viacerí hostí zo zahraničia.

14 Jún
2017 18:58:31

 

Foto: DAN

Medzi inými bola aj známa talianska spisovateľka a novinárka Marinella Mondainiová. Práve  jej a splnomocnenkyni vlády Doneckej ľudovej republiky pre ľudské práva Darji Morozovovej zdôverili tú česť a tieto ženy odhalili pomník. Dovtedy pomník – súsošie bolo zahalené do dvoch zástav - doneckej a ruskej.

Vo svojich príhovoroch obidve ženy zaželali doneckým deťom šťastie a mier, bezoblačnú krásnu oblohu a porozumenie v rodine. Zaželali im, aby to, čo sa na území Doneckej republiky pokračuje už 3 roky, sa už nikdy nezopakovalo a aby hrôzy vojny už nikdy nezažili ani budúce deti súčasných detí, ani ich vnuci a pravnuci. „Neopakujte chyby, ktorých sa dopustili dospelí, dobre sa učte v škole, buďte múdri a navzájom si vážte jeden druhého,“ zdôraznili obidve ženy.

O mieri, bezoblačnej oblohe a šťastí detí hovorili aj ďalší rečníci: riaditeľka projektu „Mieru – mier“ Eleonóra Fedorenková, ruský občiansky aktivista Dmitrij Meľnikov a iní. Následne protohiereus Svätoslav odslúžil slávnostnú omšu a posvätil nový pomník. Po malom kultúrnom programu, na ktorom sa zúčastnili hlavne doneckí deti, k prítomným zasa prihovorila Marinella Mondainiová.

Podčiarkla, že súsošie – postavy dvoch detí – brata a sestry – symbolizuje všetkých doneckých detí. Brat so znepokojením sa pozerá hore a snaží sa vlastným telom brániť svoju sestru. Marinella Mondainiová podčiarkla, že odhalenie tohto pomníku je mimoriadne dôležitá udalosť: „Tieto deti sú krásne, talentované, dobré. Za ich šťastie sa oplatí bojovať. Tieto dve postavy chlapca a dievčaťa nezobrazujú iba strach a znepokojenie, ale aj silu duchu, odvahu, hrdinstvo a hrdinské činy,“ zdôraznila talianska spisovateľka.

Donecké média v tejto súvislosti pripomínajú, že tento pomník je spoločným dielom tisíc ľudí všetkých vekových kategórií, hlavne detí. Na sociálnych sieťach navrhli vytvoriť podobný pomník a neskôr, v priebehu televízneho mostu, moskovskí žiaci prezentovali svojim doneckým rovesníkom maketu budúceho pomníku, ktorú sami vymysleli a vytvorili. Samotný pomník z bronzu vyhotovil ruský sochár Denis Seleznev.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1746x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2278x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2114x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1869x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,