asfasdf ×

NázorObčana.sk

Sergej Rjabkov: „Moskva je unavená a znechutená nezmyselnými sankciami Washingtonu a preto začína pripravovať odvetný úder“

 Aktuality

Podľa zástupcu ruského ministra zahraničia Sergeja Rjabkova, Spojené štáty vedú nezmyselnú sankčnú vojnu proti Rusku. Uviedol, že Moskva je už unavená a znechutená tým všetkým a preto začína pripravovať odvetný úder.

21 Jún
2017 19:49:27

 

Foto: Facebook

„Je to škoda, že nová administrácia USA pokračuje v šľapajach starej. Bohužiaľ, prepásla veľa príležitostí, aby napravila zhoršené vzťahy s Ruskom. Stále tvrdohlavo pokračuje v sankčnej vojne. Čo nám zostáva? Sme znechutení a nezostáva nám nič iné, ako pripravovať odvetné opatrenia,“ priznal ruský diplomat.

Ruské média väčšinou „veštia“, že k odvetným sankciám dôjde po summite G20: predpokladajú, že ruskí a americkí predstavitelia budú rokovať na summite a situácia sa vyjasní – Moskva bude presnejšie vedieť, v akej politike mieni pokračovať Washington a od toho bude závisieť rozsah, rýchlosť a tvrdosť odvetných sankcií.

Ruskí novinári taktiež podrobne komentujú nový americký sankčný zoznam, ktorý je zverejnený na webovej stránke amerického ministerstva financií. Poukazujú na najzaujímavejšie momenty. Napríklad, do sankčného zoznamu sa dostala ruská súkromná vojenská spoločnosť Vagner, niektorí príslušníci ktorej pomáhajú bojovať proti teroristom v Sýrii. Ruské média prízvukujú, že USA vždy pomáhali teroristom a preto pre amerických politikov a kongresmanov je táto ruská súkromná vojenská spoločnosť, ako zdôrazňujú, „ako kosť v hrdle.“

Zvlášť „sankcionovali“ veliteľa tejto spoločnosti Dmitrija Utkina, ako aj zástupcu ruského ministra pre ekonomický rozvoj Sergeja Nazarova a ministra štátnej bezpečnosti Luhanskej ľudovej republiky Leonida Pasečnika. Do sankčného zoznamu sa dostala aj spoločnosť Concord Catering Jevgenija Prigožina, pričom samotný šéf spoločnosti v americkom sankčnom zozname je vedený už viac ako polroka.

Celkovo zoznam „sankcionovaných“ sa rozšíril na 38 bodov: 19 fyzických osôb a rovnaký počet spoločností a organizácií, vrátane 3 bankov a niekoľkých ruských ropných a plynových spoločností. Ruské média poukazujú na to, že v tomto prípade nejde o politiku, ale skôr o kšefty a americkí „partneri“ sa snažia poškodiť ruskú konkurenciu. 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(29 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1856x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2408x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2208x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1983x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,