asfasdf ×

NázorObčana.sk

Česká parlamentná strana Sloboda a priama demokracia vytvára česko-ruskú skupinu, ktorá sa bude zaoberať čistením vody na Kryme

 Aktuality

Česká parlamentná strana Sloboda a priama demokracia aj napriek sankciám a zákazom začína spoluprácu s Krymom. Vytvorí spoločnú česko-ruskú skupinu, ktorá sa bude zaoberať otázkami čistenia a úpravy vody na polostrove.

30 Jún
2017 19:08:43

 

Foto: Facebook

Túto iniciatívu pre ruské média prezentoval poslanec českého parlamentu za stranu Sloboda a priama demokracia /SPD, strana predsedu Tomiho Okamuru/, zástupca predsedu parlamentnej komisie pre ochranu životného prostredia  Jaroslav Holík. Tento politik sa prednedávnom „preslávil“ tým, že sa v marci zúčastnil na oslavách tretieho výročia pripojenia Krymu k Rusku. Tento krok odsúdili mnohí politici v Česku a Ukrajina Jaroslavovi Holíkovi na obdobie 5 rokov zakázala vstup na svoje územie...

Napriek tomu pokračuje v spolupráci s Krymom. Prezradil, že niektorí českí politici vytvárajú spoločnú česko-ruskú pracovnú skupinu, ktorá bude riešiť problémy zásobovania Krymu vodou – hlavne za podmienok, keď Ukrajina vyhlásila blokádu Krymu a úplne zastavila zásobovanie polostrova vodou. Jaroslav Holík vysvetlil novinárom, že českí odborníci majú bohaté skúsenosti v úpravou a čistením vody a opakovaným použitím dažďovej vody.

Záujem o spoluprácu s Krymom vysvetlil tým, že strana Sloboda a priama demokracia vystupuje proti sankčnej politiky Bruselu a žiada obnoviť normálne priateľské vzťahy s Moskvou. Prezradil, že českí a ruskí experti už začali konzultácie a prácu nad projektom. Plánujú spustiť do prevádzky zariadenia na čistenie vody na Kryme už na budúci rok. Ide predovšetkým o úpravu vody a opakované je použitie. Taktiež vybudujú špeciálne zariadenia, ktoré zabránia úniku vody do mora. Podobným spôsobom podporia normálne udržiavanie vodnej stability na polostrove.

Ruský minister prírodných zásob a ekológie Sergej Donskoj na tlačovej konferencii prízvukoval, že víta iniciatívu českých partnerov a oznámil, že hlava Krymu Sergej Aksenov pozval českých partnerov a investorov na návštevu polostrovu a rokovania o realizácii zaujímavého projektu. Stály zástupca Republiky Krym pri prezidentovi Ruska Georgij Muradov informoval, že strany sa dohodli na termíne návštevy českých odborníkov – prídu na Krym hneď po skončení jesenných parlamentných volieb v Česku.

Iniciatívu českých partnerov podporili aj ruskí vedci. Napríklad, akademik Ruskej akadémie prírodných vied Roaľd Džamalov pre média povedal, že českí poslanci navrhli skutočne perspektívnu vec: „Na Kryme môžeme vybudovať zariadenia, ktoré zabránia úniku vody do Čierneho mora. Podobné technológie už existujú. Čistenie vôd a opakované využitie už použitej vody sa široko využíva v bohatých arabských štátoch. Takto zavlažujú polia, sady, záhrady, trávniky a pod. Podobné metódy budeme používať aj u nás na Kryme.“

Ruskí analytici a média poukázali aj na ďalšiu, politickú stránku českej iniciatívy. V období, keď vedenie Európskej únie sa snaží zachovať sankcie voči Rusku a podporovať ekonomickú blokádu Krymu, podobné projekty a iniciatívy európskych politikov a odborníkov jasne nasvedčujú, že Brusel sa nachádza na nesprávnej ceste a že sankčná vojna je nezmysel a poškodzuje obidve strany.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(5 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Konvoj slobody -hromadné protesty v Ottawe, Kanada

 

V sobotu, 29.01.2022 sa v hlavnom meste Kanady, Ottawe, priamo pred komplexom Parliament Hill, kde sídli zák...

📅30.01.2022 0 1103x 👤uzivatel

Rozmýšľate už nad letnou dovolenkou? Čo takto tieto destinácie?

 

Kam vyraziť v lete na dovolenku? Sú ľudia, ktorí túto otázku vôbec neriešia. Nie preto, že by nechodi...

📅30.01.2022 0 743x 👤PRclanky
,