asfasdf ×

NázorObčana.sk

Eduard Basurin: „V Donecku odhalili výbušné zariadenie, ktoré nastrážili ukrajinskí diverzanti, a zabránili teroristickému činu“

 Aktuality

Špeciálne jednotky Doneckej ľudovej republiky včera zabránili teroristickému činu ukrajinských tajných služieb, ktorý mal byť spáchaný dnes - presne v deň začiatku ďalších rokovaní v Minsku. Odhalili a zneškodnili výbušné zariadenie.

05 Júl
2017 14:35:50

 

Foto: Facebook

Informoval o tom zástupca veliteľa operačného veliteľstva Doneckej ľudovej republiky Eduard Basurin: „Vďaka ostražitosti našich občanov v Donecku sa podarilo zabrániť teroristickému činu, ktorý pripravili ukrajinské tajné služby. Obyvatelia mesta objavili v obytnej štvrti na ulici Ščorsa, blízko potravinárskej akadémie, výbušné zariadenie. Privolaní pyrotechnici zistili, že toto výbušné zariadenie bolo riadené na diaľku. Dokázali ho rýchlo zneškodniť,“ informoval Basurin na tlačovej konferencii.

Prezradil, že, podľa zistení odborníkov, výbušné zariadenie malo byť odpálené práve dnes, kedy sa začína ďalšie kolo rokovaní kontaktnej skupiny v Minsku: „Naša rozviedka zistila, že toto vôbec nie je jednotlivý teroristický čin naplánovaný ukrajinskými tajnými službami presne na deň, kedy sa začínajú rokovania v Minsku, a tesne pred začiatkom stretnutia G20. Je jasné, že pred týmito významnými medzinárodnými udalosťami ukrajinské tajné služby mienili vytvoriť napätú situáciu a vyvolať chaos v tomto regióne,“ podčiarkol.

Taktiež informoval, že podľa údajov doneckej rozviedky, tajné služby Ukrajiny plánovali uskutočniť sériu krvavých teroristických činov na území Doneckej ľudovej republiky v období 5. – 9. júla. „Cieľ je jasný: chcú tu vyvolať paniku a neistotu a diskreditovať vedenie našej republiky. Ale to sa im nepodarí,“ vyhlásil Eduard Basurin.

Nielen v Donecku, ale aj v Luhansku v týchto dňoch zaregistrovali aktivizáciu činnosti ukrajinských tajných služieb. Tlačová agentúra Luhanské informačné centrum informovala o tom, že luhanské špeciálne jednotky zneškodnili mínu, ktorú nastrážili ukrajinskí teroristi na ceste, po ktorej mala prejsť kolóna vozidiel medzinárodnej monitorovacej misie. Aj v Luhanskú hovoria o tom, že tieto teroristické činy sú presne načasované a mali sa uskutočniť pred začiatkom rokovaní v Minsku a stretnutím G20.  

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(4 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1930x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2481x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2271x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 2031x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,