asfasdf ×

NázorObčana.sk

Daily Mail: „Rusko prezentovalo vojaka budúcnosti s exoskeletom, príbormi nočného videnia a brnením, ktorý pripomína postavu z filmu Hviezdne vojny“

 Aktuality

Britský denník Daily Mail si posvietil na novinky ruskej armády, ktoré sa prezentovali na výstave v Národnej univerzite vedy a technológií v Moskve. Dokonca objavil „vojaka budúcnosti“, ktorý pripomína postavy z filmu „Hviezdne vojny“...

05 Júl
2017 20:01:34

 

Foto: Screenshot Daily Mail

V snahe potvrdiť svoj „objav“ denník zverejnil niekoľko fotografií novej výzbroje vojakov ruskej armády a fotografiu postavy zo známeho filmu „Hviezdne vojny“. Samozrejme, postavy z eposu Georgeho Lucasa vyzerali inak, ale určitá podoba tam je. Ide predovšetkým o „brnenie“ vojakov – ako vo filme, tak aj v realite.

Daily Mail podrobne popisuje bojové vybavenie ruského vojaka budúcnosti. Je to predovšetkým titánový exoskelet, ktorý zvýši fyzickú silu a vytrvalosť vojaka a zároveň ho bude chrániť pred guľkami, úlomkami granátu a pod. Bojová súprava taktiež obsahuje maskovaciu uniformu, ktorá sa môže prispôsobovať klimatickým podmienkam a chráni vojaka pred ohňom, horúčavou, vlhkosťou, špinou a pod.

Autor článku Rory Tingle uvádza, že obrnená prilba je vybavená baterkou a zariadením pre nočné videnie. Taktiež poukazuje na to, že v prilbe sa nachádza ešte aj zariadenie, ktoré bude premietať pred očami vojaka informácie o jeho zdravotnom stavu a situácii v teréne, aby presne vedel, v akej kondícii sa nachádza a čo sa deje na okolí, na bojisku.

Poukazuje na to, že čižmy vojaka to sú svojrázne „odmínovacie zariadenia“: je do nich namontovaný systém, ktorý bude objavovať míny a upozorňovať na ne vojaka. Je v nich zamontovaný taktiež aj systém potlačenia rádiového signálu. Rory Tingle prezrádza, že táto bojová výzbroj pre ruského vojaka budúcnosti bola vyrobená vo Výskumnom ústave presného strojárenstva, ktorý taktiež vytvoril aj zariadenie „Ratnik“.

Poukazuje na to, že ruská armáda preferuje najnovšie technológie: „Rusko sa usiluje o  zavedenie robotov v armáde. Moskva má v úmyslu nahradiť živých vojakov robotmi, ktorí sa budú môcť zúčastniť bojov na súši, vo vzduchu, vo vode a dokonca aj vo vesmíre,“ prízvukuje autor článku. 

Podrobne popisuje novinky ruskej armády v tejto súvislosti a v závere pripomína, že  generálporučík Andrej Grigorjev, riaditeľ Nadácie pre pokročilé štúdia, prednedávnom uviedol, že sa na vojnách budúcnosti zúčastnia roboty a bezpilotné lietadla a vojaci sa premenia na operátorov, ktorí budú riadiť vojenskú techniku.

Video si môžete pozrieť v originálu článku Daily Mail:

http://www.dailymail.co.uk/news/article-4653886/Russia-unveils-generation-Star-Wars-combat-uniform.html

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1643x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2161x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2027x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1784x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,