asfasdf ×

NázorObčana.sk

Profesor Alexander Domrin o ruskej odvete USA: „Ešte sme neodpovedali na sankcie: toto je iba odpoveď na udalosti spred 7 mesiacov“

 Aktuality

Profesor Vysokej školy ekonomickej JUDr. Alexander Domrin v rozhovore pre ruskú Federálnu agentúru novosti podčiarkol, že USA nečakali ruskú odvetu na svoje sankcie voči Moskve. Tvrdí, že Rusko má „v talóne“ aj ďalšie opatrenia...

31 Júl
2017 18:16:10

 

Foto: Facebook

„Je pochopiteľne, že v USA sú všetci nahnevaní: nie sú zvyknutí na podobné odpovede.  Majú dôvod na to, aby sa hnevali? Pred 7 mesiacmi „šlohli“ nám majetok, vykopli našich diplomatov – a dnes sú znepokojení a sklamaní, že chystáme sa urobiť to isté. Zjavne nečakali, že to urobíme. Áno, oddnes sme im zakázali využívať vidiecky domček a sklady. Ale je v tom rozdiel. Majú ich len v prenájme, ale my máme v USA náš majetok, ktorý sme si kúpili – a pred 7 mesiacmi nám zakázali využívať tento náš majetok – fakticky je to krádež alebo skôr lúpež. Najnovšie sankcie je to vlastne „mína“, ktorú Barack Obama podložil svojmu pokračovateľovi – Donaldovi Trumpovi,“ hovorí profesor.

„Chystáme sa podniknúť recipročné opatrenia – veď to sa patrí. Ale pozor! To sme ešte neodpovedali na sankcie, ktoré uvalil na nás americký Senát pred pár dňami. Tie opatrenia, ktoré mienime podniknúť, bude to ešte len odpoveď na nehorázne správanie Američanov spred 7 mesiacov. Ale potom to bude ešte zaujímavejšie. Tvrdím, že odpoveď by nemala byť zrkadlová, ale asymetrická. Ako náhle Donald Trump podpíše zákon o sankciách, už by sme nemali zasa čakať pol roka, aby sme mohli odpovedať. Treba odpovedať skôr – radšej ihneď,“ domnieva sa Alexander Domrin.

Povedal, že Američania si ani netušia, kde by im mohli skomplikovať život. „Po prvé,  spolupracujeme v kozmickom odvetví. Je to smiešne, práve pred pár dňami Američana poslali do kozmu na našej rakete a aj s našim kozmonautom. Nemyslím si, že teraz v rámci odvetných opatrení by sme ho mali vyhodiť na nejakom asteroidu. Aj keby to vyzeralo dosť efektne,“ ironizoval odborník v oblasti medzinárodného práva a hospodárstva. 

„Po druhé, rezidenciu svojho veľvyslanca v Spaso-House Američania majú v prenájme už pomaly 100 rokov – od 30. rokov minulého storočia. A majú to za smiešne nízku, takmer symbolickú sumu. Samozrejme, nik nemieni vyhodiť amerického veľvyslanca z budovy, ale zdvihnúť cenu prenájmu zo symbolickej na normálnu – to by sme mohli. Alebo aspoň vystrašiť Američanov, že to urobíme,“ povedal profesor Domrin.

„Po tretie, Rusko investovalo do amerických cenných papierov cca 100 miliárd dolárov. A môžeme s tým urobiť veľké šarapaty... Po štvrté, Rusko je jedným z najväčších kreditorov do americkej ekonomiky. Samozrejme, lídrom v tejto oblasti je Čína. Ale Čína sa s nami hádať nebude a bude prekážať tým, ktorí sa budú snažiť urobiť nám niečo zlé,“ dodal.

„V Rusku pracujú stovky, ba dokonca tisíce amerických právnických firiem a zarábajú tu desiatky miliónov dolárov. Alexej Puškov už pohrozil, že zavrieme McDonald's. Ale keď prekazíme aktivity právnikov, USA budú mať mnohonásobne väčšie straty. A koľko je v Rusku amerických auditorských spoločností? Sú tu aj iní „podnikavci“. Ak zrušíme ich činnosť, Spojené štáty budú mať obrovské straty,“ podčiarkol Domrin.

„Rusko určite nezatvorí všetky americké firmy na svojom území, ale môžeme zatvoriť veľa firiem a narobíme Spojeným štátom obrovské problémy. A čo máme robiť? My sme to zapríčinili? Vyhlásili nám vojnu – je to fakt, tak budeme odpovedať, ako sa patrí. A inak... to Trumpové prezidentstvo je čoraz zaujímavejšie,“ ironicky ukončil svoj komentár profesor Vysokej školy ekonomickej JUDr. Alexander Domrin.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

98 %
(59 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1516x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2044x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1922x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1695x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,