asfasdf ×

NázorObčana.sk

Nová taktika vo vzťahu k Rusku: cukor a bič alebo sankcie voči Rusku treba ponechať a možno čiastočne zrušiť

 Aktuality

Európski politici vo vzťahu k Rusku začínajú používať „taktiku plynu a brzdy“: pravidelne striedajú kritiku voči Moskve s výzvami, aby sa s Kremľom nadviazali lepšie vzťahy. Takisto žiadajú ponechať sankcie, ale... možno niektoré čiastočne zrušiť.

07 August
2017 21:41:53
Foto: Facebook Podobnú taktiku „cukru a biču“ mnohí európski politici začínajú používať čoraz intenzívnejšie hlavne v svetle nových amerických sankcií, ktoré prekvapivo môžu poškodiť viac členské štáty EÚ, ako Rusko. Preto niektorí európski politici si občas dovolia vysloviť zopár kritických slov voči Washingtonu a naopak vyzývajú zamyslieť sa nad vytvorením novej stratégie vzťahov s Ruskom. Na jednej strane sankcie voči Rusku zrušiť nechcú, ale sú ochotní zjemniť niektoré z nich. Nechcú sa hádať s ruským medveďom, pretože možno onedlho budú potrebovať jeho pomoc v počas naťahovačiek s Washingtonom. Napríklad predseda nemeckej FDP Christian Lindner v rozhovore pre Deutschlandfunk prezentoval novú európsku „šalamunskú“ taktiku voči Rusku a povedal, že bezpečnosť a prosperita Európy vo mnohom závisí aj od vzťahov s Moskvou. Poukázal na to, že nadišiel čas, aby EÚ si trochu prehodnotila vzťahy s Moskvou a vypracovala novú stratégiu. Prezradil, že nebolo by od veci, keby sa pre ruského prezidenta vytvorili „špeciálnu ponuku“, ktorá by pomohla čiastočne znížiť napätie na európskom kontinente, zlepšiť vzťahy s Moskvou a napomôcť Vladimírovi Putinovi, aby aj on urobil ústretové kroky voči EÚ a pritom nestratil svoju tvár a jeho imidž by nebol poškodený. Christian Lindner sa dokonca odhodlal na „jazykovo-literárne kompozície“, keď povedal, že možno by sa oplatilo, keby sa v Európe prestalo hovoriť o anexii Krymu a tento výraz by nahradili neutrálnejšou frázou – „trvalé provizórium“... Tým by prestali dráždiť ruského medveďa a s Kremľom by sa dalo dohodnúť na niektorých kompromisoch. Pripomenul príklad z histórie. Pripojenie pobaltských republík k Sovietskemu zväzu po druhej svetovej vojne Západ nikdy neuznal. Napriek tomu niektorí západní lídri dokázali dobre lavírovať a obchádzať túto štipľavú tému. Napríklad, významný nemecký politik Willy Brandt, ktorý bol nemeckým kancelárom v r. 1969-1974 alebo Walter Scheel, predseda tej istej FDP v r. 1968-1974 dokázali vytvoriť osobitnú „východnú politiku“ a nadviazali so Sovietskym zväzom celkom dobré vzťahy. Podobné šachy navrhuje súčasný predseda FDP Christian Lindner. Navrhuje ponechať sankcie voči Rusku, ale predsa trochu zjemniť politiku voči Kremľu: „Sankcie voči Rusku treba ponechať dovtedy, kým nebudú Minské mierové dohody splnené do bodky, ale zároveň by sme mohli podniknúť „prechodné pozitívne kroky,“ navrhol líder nemeckej FDP.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1857x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2412x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2213x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1986x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,