asfasdf ×

NázorObčana.sk

Šéfka ľavicovej frakcie v Bundestagu Sahra Wagenknechtová: „A teraz budeme požadovať sankcie aj proti Spojeným štátom?“

 Aktuality

Vodkyňa nemeckej ľavice Sahra Wagenknechtová dlhodobo kritizuje politiku Nemecka a EÚ voči Rusku. Žiada obnoviť dialóg s Moskvou. Najnovšie zopakovala, že sankcie voči Rusku sú zbytočné a iba poškodzujú nemecké hospodárstvo.

05 September
2017 19:40:56

 

Foto: Screenshot Berliner Morgenpost

V rozhovore pre Berliner Morgenpost prízvukovala, že tieto nezmyselné sankcie nič neriešia, neprinášajú žiadne pozitívum, iba škodia – všetkým. „Nemecko potrebuje zlepšiť vzťahy s Ruskom. Protiruské sankcie sú bezvýznamné. Škodia našej ekonomike a nevyriešia žiadne   problémy. Realizácia Minských dohôd sa musí uznávať všetkými stranami. Treba vyvíjať tlak na tých, ktorí tieto dohody nebudú dodržiavať. Ale žiadne sankcie voči Rusku v tejto veci nepomôžu,“ podčiarkla.


Keď sa jej novinári opýtali, či jej nevadí, že Rusko pripojilo Krym nezákonným spôsobom,  a či sa s týmto faktom už zmierila, odpovedala: „Pripojenie Krymu je rovnakým porušením  medzinárodného práva, ako vojna v Iraku a vojenská operácia v Sýrii. Ale budete teraz požadovať aj sankcie voči Spojeným štátom?“ odpovedala protiotázkou.

Vysvetlila novinárom aj to, aký je, podľa nej, rozdiel medzi americkým prezidentom Donaldom Trumpom a ruským prezidentom Vladimírom Putinom: „Putin obhajuje ruské sféry vplyvu, v tom čase, keď Spojené štáty po skončení studenej vojny stále viac a viac rozširujú  svoje sféry vplyvu. Vojny, ktoré rozpútali Spojené štáty, destabilizovali Blízky východ a severnú Afriku. V súčasnosti Trump otvorene hrozí Severnej Kórei, že proti nej použije jadrové zbrane. Je to príliš nebezpečné,“ podčiarkla v závere Sahra Wagenknechtová.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(16 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Konvoj slobody -hromadné protesty v Ottawe, Kanada

 

V sobotu, 29.01.2022 sa v hlavnom meste Kanady, Ottawe, priamo pred komplexom Parliament Hill, kde sídli zák...

📅30.01.2022 0 1112x 👤uzivatel

Rozmýšľate už nad letnou dovolenkou? Čo takto tieto destinácie?

 

Kam vyraziť v lete na dovolenku? Sú ľudia, ktorí túto otázku vôbec neriešia. Nie preto, že by nechodi...

📅30.01.2022 0 751x 👤PRclanky
,