asfasdf ×

NázorObčana.sk

Generálplukovník Leonid Ivašov: „Spojené štáty pripravujú kybernetický útok voči Rusku pred prezidentskými voľbami v marci 2018“

 Aktuality

Prezident Akadémie geopolitických vied, generálplukovník Leonid Ivašov pre média vyhlásil, že Spojené štáty pripravujú kybernetický útok voči Rusku už na začiatku budúceho roka - pred prezidentskými voľbami, ktoré sa uskutočnia v marci 2018.

20 September
2017 21:24:44

 

Foto: Facebook

Leonid Ivašov prízvukoval, že sa USA snažia zamaskovať tieto prípravy: „Útok sa pripravuje na Rusko a celý tento žabo-myší hluk okolo Severnej Kórey je iba maskovanie, odvádzanie pozornosti, predstieranie.“ Udalosti 12. mája ruský expert označil za „skúšobný úder“ – vtedy milióny počítačov po celom svete napadol vírus WannaCry. Uviedol, že sa USA snažia zaoberať telefonickými diverziami spojenými s telefonickým terorizmom a falošnými oznamami o podmínovaní civilných objektov.

Ruské média v tejto súvislosti pripomínajú, že USA už dávnejšie vedú skutočnú vojnu proti tým ruským odborníkom, ktorí práve pracujú na tom, aby sa dalo odraziť útoky hakerov a tajných služieb. Napríklad, stále útočia na ruského programátora a podnikateľa Jevgenija Kasperského. Protivírusové programy laboratória Kasperského prednedávnom zakázali v USA. Otázka znie – prečo?..

Jevgenij Kasperský viac razy sa vyjadril, že Rusko dokáže odraziť kybernetické útoky USA a iného nepriateľa. Rusko je v súčasnosti v prvej svetovej päťke najsilnejších kybernetických armád.  Moskva v r. 2014 vytvorila vojska informačných operácií, ktorí bezprostredne podliehajú veleniu ministerstva obrany. Špecializujú sa na obrane pred rôznymi druhmi kybernetických útokov.

Ruskí experti zdôrazňujú, že chápu reakciu Washingtonu: mnohých za oceánom jeduje to, že sa Rusko dokáže obrániť pred útokmi amerických hakerov a tajných služieb a to, pochopiteľne, veľmi znervózňuje „partnerov“ vo Washingtone...

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(14 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Konvoj slobody -hromadné protesty v Ottawe, Kanada

 

V sobotu, 29.01.2022 sa v hlavnom meste Kanady, Ottawe, priamo pred komplexom Parliament Hill, kde sídli zák...

📅30.01.2022 0 1600x 👤uzivatel

Rozmýšľate už nad letnou dovolenkou? Čo takto tieto destinácie?

 

Kam vyraziť v lete na dovolenku? Sú ľudia, ktorí túto otázku vôbec neriešia. Nie preto, že by nechodi...

📅30.01.2022 0 1176x 👤PRclanky
,