asfasdf ×

NázorObčana.sk

Druhostupňový bratranec švédskeho kráľa Jan Bernadotte rozbieha výrobu vína na „okupovanom“ Kryme

 Aktuality

Ukrajinské média sú pobúrení: akýsi druhostupňový bratranec švédskeho kráľa začína výrobu vína na „okupovanom“ Kryme! Podľa ukrajinských médií a expertov, je to bezočivosť: veď na Krym sú uvalené sankcie.

21 September
2017 20:15:49

 

Foto: Facebook

Druhostupňovému bratrancovi švédskeho kráľa to asi vôbec nevadí a v miestnom známom podniku Massandra mieni vyrábať sériu rôznych druhov vína pod spoločnou značkou „Romanov – Massandra“. Jan Bernadotte, skutočný druhostupňový bratranec švédskeho kráľa Carla XVI. Gustafa, pre miestne média prízvukoval, že sankcie a politika ho nezaujímajú. Je dlhoročným znalcom vína a známym odborníkom a ide robiť to, čo vie a čo ho baví – bude na Kryme vyrábať chutné kvalitné vínko...

Práve včera Jan Bernadotte s delegáciou 8 odborníkov navštívil vinárske závody a ochutnal si 13 druhov miestneho vína. A práve včera sa na Kryme začalo oberanie hrozna pre budúcu kolekciu krymských vín švédskeho „legionára“ Jana Bernadotteho. Krymské média uvádzajú, že sa črtá veľmi zaujímavá spolupráca a nik nepochybuje o tom, že bude úspešná.

Uvádzajú aj krátky životopis švédskeho vinára-profesionála. Narodil sa 9. januára r. 1941 v Štokholmu. Je zaujímavé, že dokonca má aj ruské korene... Je vnukom švédskeho princa  Carla Wilhelma Ludviga a ruskej kňažky Márie Pavlovny, vnučky ruského imperátora Alexandra II. Po celom svete ho poznajú, ako vynikajúceho experta – vinára a someliéra. Úspešne pracoval v Nemecku, Francúzsku a Novom Zélandu.

Mimochodom už je krstným otcom istej značky aj v Rusku. V r. 2004 počas pravidelnej návštevy „suseda Ukrajiny a agresora“ vymyslel projekt výroby nového druhu vodky v Rusku. A je tu výsledok: práve v tomto roku liehovar Permalko v ruskom uralskom meste Perm začal výrobu vodky obchodnej značky Romanov. V Permi ani neskrývajú, že ideu a nielen teoretickú pomoc im poskytol práve druhostupňový bratranec švédskeho kráľa...

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(5 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Konvoj slobody -hromadné protesty v Ottawe, Kanada

 

V sobotu, 29.01.2022 sa v hlavnom meste Kanady, Ottawe, priamo pred komplexom Parliament Hill, kde sídli zák...

📅30.01.2022 0 1113x 👤uzivatel

Rozmýšľate už nad letnou dovolenkou? Čo takto tieto destinácie?

 

Kam vyraziť v lete na dovolenku? Sú ľudia, ktorí túto otázku vôbec neriešia. Nie preto, že by nechodi...

📅30.01.2022 0 751x 👤PRclanky
,