asfasdf ×

NázorObčana.sk

Európa robí prekážky pre ruský plyn – Rusko posiela svoj plyn do Afriky

 Aktuality

Niektoré krajiny Európskej únie a „súcitiaci“ robia všetko, aby sa ruský plyn nedostal do Európy a takto chcú umiestniť čerešničku na torte protiruských sankcií. Domnievajú sa, že podobným spôsobom zrazia ruské hospodárstvo na kolená.

28 September
2017 21:56:42

 

Foto: Facebook

Najhorlivejšie prekážky pre ruský plyn sa snaží vybudovať Poľsko, Ukrajina a /ako inak!/ Spojené štáty. Robia problémy všetkým severným a južným „streamom a prúdom“. Asi tam majú problémy so zemepisom a si myslia, že okrem Európy a Európskej únie na tejto hriešnej  planéte neexitujú iné krajiny a kontinenty...

Rusi si asi častejšie študujú mapy a otáčajú si globus a pozerajú na mapy a už veselo dodávajú plyn do niektorých ázijských krajín a dokonca si začínajú „osídľovať“ Afriku. Napríklad, ruský plynový gigant Gazprom bude dodávať do exotickej Ghany 1,7 milióna ton skvapalneného zemného plynu ročne.   

Počas svojho vystúpenia na medzinárodnej konferencii „Ropa a plyn Sachalinu“ to potvrdil  zástupca predsedu predstavenstva Gazpromu Alexander Medvedev. Pripomenul, že pred niekoľkými dňami ropná a plynová spoločnosť Ghana National Petroleum Corp (GNPC) uzatvorila zmluvu s ruským Gazpromom o dodávkach skvapalneného zemného plynu.

Hneď po podpisu zmluvy pre média ešte nekonkretizovali, koľko plynu presne bude Rusko dodávať Ghane. Uviedli však, že vďaka tejto zmluve Ghana získa dodatočne cca 1 GWt elektrickej energie a ušetrí tým viac ako jednu miliardu dolárov. Navyše jej to umožní dokončiť výstavbu terminálu pre replynofikáciu Tema LNG.

Výstavba terminálu Tema LNG pokračuje vo vzdialenosti 12 km od mesta Tema vo východnej časti krajiny. V súlade s týmto projektom vybudujú infraštruktúru pre príjem, skladovanie a spracovanie skvapalneného zemného plynu. Ročná kapacita terminálu je 3,4 milióna ton skvapalneného plynu.
 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(16 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1747x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2278x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2114x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1869x 👤eugenius
,