asfasdf ×

NázorObčana.sk

USA pripravujú čínsky Majdan: vyčlenili financie na realizáciu „demokratizačných programov“ podľa príkladu Ukrajiny a Gruzínska

 Aktuality

Spojené štáty naštartovali „demokratizačné procesy“ v Európe a rozširujú podobné aktivity aj v Ázii. Pripravujú čínsky Majdan: vyčlenili financie na realizáciu „demokratizačných programov“ podľa príkladu Ukrajiny, Gruzínska a iných štátov.

04 Október
2017 19:41:57

 

Foto: Facebook  

Niektoré americké média si všimli, že Biely dom hľadá „dodávateľov za účelom realizácie demokratických programov na území Číny“. Na „rozvoj demokracie“ mieni pre začiatok vyčleniť 1,5 milióna dolárov. Vládny portál už zverejnil dokument informujúci o tomto grante. „Na posúdenie sa budú prijímať žiadosti spoločností, ktoré majú záujem realizovať projekty, ktoré v dlhodobej perspektíve budú priamo napomáhať posilneniu bezpečnosti a stability a taktiež ochrane záujmov USA v danom regióne,“ uvádza sa v dokumente.

Ide zjavne o program podobný tým, ktoré sa realizovali na Ukrajine, v Gruzínsku, Čiernej Hore a iných európskych štátoch. Ich realizácia sa vždy skončila majdanmi, občianskymi nepokojmi, vojnami alebo minimálne zmenami vo vláde. Niektorí analytici sa domnievajú, že „spúšťačom“ vyhlásenia tohto grantu bolo to, že Čína nepodporila Spojené štáty v otázke jadrového programu Severnej Kórei. Rusko, ako aj Čína, tiež nepodporila USA v tejto otázke, ale Washington podobné „demokratické programy“ smerom k Rusku realizuje už dávnejšie. V prípade Číny je to viac – menej novinka.

Niektoré média okrajovo poznamenali, že USA sa snažia posilniť svoj vplyv v regióne a zintenzívniť spoluprácu s Japonskom a Južnou Kóreou vo vojenskej oblasti. Potrebujú zámienku, aby tam zvýšili svoju vojenskú prítomnosť. „Nastolenie demokracie“ v Číne môže byť vhodným dôvodom: realizácia „demokratizujúcich“ programov môže destabilizovať situáciu v Číne, vyvolať nepokoje a to by znamenalo, že USA by „boli nútení“ posilniť svoju vojenskú prítomnosť v tomto regióne, aby obránili svojich spojencov a taktiež ochránili aj „záujmy Spojených štátov“.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(7 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1857x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2412x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2213x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1986x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,