asfasdf ×

NázorObčana.sk

Rosoboronexport: spoločný rusko-indický vojenský projekt úspešne napreduje - nová stíhačka FGFA uvidí svetlo sveta presne podľa plánu

 Aktuality

Rusko a India pokračujú v spoločnom projekte vytvorenia stíhačky 5. generácie FGFA (Fifth Generation Fighter Aircraft). Informovala o tom tlačová služba ruskej štátnej akciovej spoločnosti Rosoboronexport.

25 Október
2017 18:34:42

 

Foto: Facebook


Reagovala tak na chýry, ktoré sa rozšírili v niektorých médiách a spochybňovali, že tento rusko-indický vojenský projekt bude dokončený. Obavy sa objavili dokonca aj v niektorých indických médiách. Napríklad, Defense News s odvolaním sa na správu velenia Vojensko-vzdušných síl Indie uviedli, že vytvárané na základe ruskej stíhačky Su-57 vojenské lietadlo  5. generácie FGFA nebude mať dostatočnú úroveň utajenosti. Okrem toho niektorí indickí vojenskí experti sa domnievali, že to, že do projektu nie je zahrnutá modulová koncepcia motoru stíhačky, zapríčiní jej zbytočné predraženie.

Rosoboronexport informoval, že projekt úspešne napreduje a všetky technické nedostatky budú odstránené v procese práce nad budúcou stíhačkou. Pripomenul, že v súčasnosti všetky práce prebiehajú v úplnom súlade s platnou rusko-indickou dohodou. Všetky termíny sa dodržiavajú, nevznikli žiadne problémy.

Indické média v tejto súvislosti pripomenuli, že dohodu o projekte FGFA Rusko a India podpísali presne pred 10 rokmi. Začiatkom mája tohto roka zdroj z ministerstva obrany Indie uviedol pre indickú agentúru PTI, že zmluvu o vypracovaní podrobného technického projektu Rusko a India podpíšu v druhej polovici tohto roka. Vtedy oficiálni predstavitelia ruského ministerstva obrany potvrdili, že ruská strana presne plní všetky body zmluvy s indickými partnermi.


Ruské média informovali, že štartovým zákazníkom tejto novej stíhačky budú, podľa všetkého, Vojensko-vzdušné sily Indie a v budúcnosti túto stíhačku novej generácie budú predávať aj ďalším štátom.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(8 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1548x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2066x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1943x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1712x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,