asfasdf ×

NázorObčana.sk

Na funkciu ruského prezidenta po prvý raz v histórii bude kandidovať muž tmavej farby pleti

 Aktuality

Biznismen, novinár, bloger, kandidát na poslanca v moskovskej štvrti Ivanovskoje, muž s tmavou pleťou, ale na druhej strane rodený Moskovčan – je to Samson Šolademi, ktorý na budúci rok bude kandidovať na funkciu... prezidenta Ruska.

03 November
2017 20:08:37

 

Foto: Screenshor Youtube

Na svojej facebookovej stránke Samson Šolademi vysvetlil, prečo mieni kandidovať na túto najvyššiu funkciu v krajine. Pripravuje svoj predvolebný program, ale v súčasnosti ho najviac  zaujímajú ekologické otázky: v prvom rade mieni bojovať o záchranu Terleckého parku v štvrti Ivanovskoje, na okraji ktorého sa začala bytová výstavba, a taktiež chce bojovať o čistotu ovzdušia v Moskve a Moskovskej oblasti, hlavne v niektorých okolitých mestách Moskovskej oblasti, kde občas vznikajú podobné problémy – v takých mestách, ako Reutovo, Balašicha a Ľubercy, ktoré sú od Moskvy vzdialené iba niekoľko kilometrov.

„Triezvo hodnotím moje šance. Na jednej strane si uvedomujem, že sotva vyhrám. Na druhej strane Rusko je krajina obrovských možností,“ prízvukuje kandidát. „Za Rusko bez falošnosti! Tak znie moje heslo, s ktorým vstupujem do predvolebnej prezidentskej kampane. Volám sa Samson Šolademi. Som rodený Moskovčan. Mám 40 rokov, som biznismen, prednedávnom – novinár a bloger. Rozhodol som sa zúčastniť na prezidentských voľbách v  Rusku, čo teraz oficiálne oznamujem,“ napísal na svojej stránke.

Vysvetlil, prečo to vlastne robí: „Mienim využiť svoju prezidentskú kandidatúru, ako tribúnu, aby som upriamil pozornosť verejnosti, federálnej moci, štátnych orgánov na dva konkrétne problémy mojej štvrti Ivanovskoje (Východný administratívny okruh Moskvy). Ide o Terlecký park a čistotu a kvalitu ovzdušia v metropole a v oblasti. O ďalších mojich cieľoch a zámeroch podrobne porozprávam o niekoľko dní na veľkej tlačovej konferencii,“ prezradil prezidentský kandidát. 

Uviedol taktiež, že ochotne sa vzdá svojej kandidatúry v prospech silného kandidáta, ktorý vo svojom programe bude mať oba body, ktoré preferuje Samson Šolademi: Terlecký park a čistota a kvalita ovzdušia v Moskve a Moskovskej oblasti.

Samson Šolademi celkom vtipne využíva svoj černošský pôvod a na svojich prvých stretnutiach s potenciálnymi voličmi prízvukuje, že „pre svojich voličov bude drieť, ako černoch“ /“Budu pachať, kak negr, dľa svoich izbiratelej“/... Tieto jeho výroky už odvysielali aj niektoré televízne stanice. Tí naši čitatelia, ktorí viac - menej ovládajú ruštinu, vedia, že výraz „drieť, ako černoch“ je absolútne bežný v hovorovej ruskej reči a existuje už niekoľko storočí. Samson Šolademi tento výrok celkom šikovne a s humorom používa vo svojej prezidentskej kampani. 

Ruské a predovšetkým moskovské média túto novinku komentujú celkom pokojne, ako normálnu, bežnú záležitosť. Žiadne ironické, posmešné alebo podceňujúce poznámky na adresu nie príliš obvyklého kandidáta zo strany médií alebo odborníkov neznejú: všetci iba pripomínajú slová samotného Samsona Šolademiho, že Rusko je krajina obrovských možností a kandidovať môže hocikto, kto chce niečo urobiť v prospech svojej krajiny a obyvateľstva. 

Videá si môžete pozrieť tu:

 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

83 %
(6 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 2133x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2698x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2455x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 2210x 👤eugenius
,