asfasdf ×

NázorObčana.sk

„Neviditeľná“ raketa „Kuriér“ sa môže stať svojráznou oplátkou Ruska v prípade, ak USA odstúpia od dohody RSMV

 Aktuality

Ruské média uvádzajú, že unikátny sovietsky projekt „Kuriér“ zamrazený v r. 1991 sa zasa stáva aktuálnym v súvislosti s vyhrážkami Washingtonu, že odstúpi od dohody o likvidácii balistických rakiet strednej a menšej vzdialenosti /RSMV/.

06 November
2017 06:42:50

 

Foto: Facebook

Ide o mobilný pozemný komplex s malorozmernou medzikontinentálnou balistickou raketou /MBR/. Práve tento komplex by sa mohol stať svojráznou odvetou Ruska Spojeným štátom, ak Washington ozaj odstúpi od dohody o likvidácii balistických rakiet strednej a menšej vzdialenosti. Istý expert pracujúci v ruskom raketovo-kozmickom podniku komentoval danú situáciu v rozhovore pre ruský portál Vojensko-priemyselný kuriér.

„Ak Američania zasa začnú rozmiestňovať balistické rakety strednej a menšej vzdialenosti v Európe, bude to znamenať, že sa čas letu amerických balistických rakiet smerom k ruským strategickým objektom na európskej časti našej krajiny zníži na 7 – 10 minút. Aby sme zachovali rovnováhu síl, postačí, ak rozmiestnime protiraketové systémy v Arktickom regióne. Čas letu našich rakiet smerom k americkým strategickým objektom bude približne rovnaký. Takže nepripustime, aby prevaha bola na americkej strane, bolo by to príliš nebezpečné,“ vysvetlil ruský expert, ktorý nechcel byť menovaný.

  

Ruskí vojenskí analytici prízvukujú, že v tomto prípade by sa najviac zišla medzikontinentálna balistická raketa 15Ž59 „Kuriér“. Má pomerne malé parametre (dĺžka 11,2 metra a váha 15 ton), vďaka čomu podobnú raketu sa dá „schovať“ do obyčajného nákladného kontajneru a v kamióne dopraviť do hociktorej lokality. Práve v tom spočíval „trik“ sovietskych konštruktérov: nik by nedokázal objaviť podobnú raketu v kamióne alebo veľkom nákladom vozidle – žiadne americké družice by to nedokázali.

Podobná „neviditeľná“ raketa bola vyrobená, ale 6. októbra r. 1991 Sovietsky zväz a USA podpísali dohodu o zastavení prác spojených s výrobou medzikontinentálnych balistických rakiet ľahšej triedy. Tento sovietsky projekt bol zastavený. Analytici tvrdia, že sa situácia zmenila, USA porušujú všetky dohody a Rusko môže veľmi rýchlo obnoviť starý sovietsky projekt. Veď tento projekt dokonca formálne ani neprotirečí rusko-americkým dohodám...

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(18 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1857x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2412x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2213x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1986x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,