asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ramzan Kadyrov požiadal o sprísnenie trestov pre organizátorov teroristických akcií a navrhol ich popravovať zastrelením

 Aktuality

Hlava Čečenska Ramzan Kadyrov upozornil na to, že organizátori teroristických činov sú nebezpečnejší, ako ich vykonávatelia, a preto požiadal o sprísnenie trestov pre nich a navrhol popravovať zastrelením aj tých, ktorí verbujú teroristov.

17 November
2017 18:52:49

 

Foto: Instagram

Podčiarkol, že najtvrdšie treba trestať práve tých, ktorí verbujú teroristov, pretože na rozdiel od teroristov, ktorí sú ochotní zomrieť pri vykonávaní teroristického činu, verbujúci aj naďalej budú žiť a verbovať aj ďalších teroristov – a preto sú ešte nebezpečnejší. Zdôraznil, že trest pre nich by mal byť ešte tvrdší, ako pre teroristov, a navrhol ich popravovať zastrelením. 

Na svojej stránke na Instagramu Kadyrov komentoval návrh zákona, ktorý bol podaný do ruského parlamentu a ktorý by mal sprísniť tresty pre teroristov a ľudí, ktorí ich verbujú: „Verbujúci by mali dostávať oveľa tvrdšie tresty, ako terorista, ktorý zapol časový mechanizmus na bombe alebo zajal rukojemníkov alebo uskutočnil diverziu. Zločiny, ktoré spáchali teroristi, a tí, ktorí ich zverbovali, dalo by sa prirovnať,“ podčiarkol.

„Človek, ktorého sa podarilo zverbovať a poslať, aby spáchal teroristický čin, ktorý zapríčiní desiatky a stovky obetí, možno by to nikdy neurobil, keby zloduchovia ho na to nenahovorili a neovplyvnili ho prostredníctvom psychologického „spracovania“. Verbujúci je to človek, ktorý otrávil prameň hneď v jeho zdroji. Preto nielen podporujem sprísnenie trestov, ale navrhujem zaviesť tie najtvrdšie tresty voči verbujúcim. Práve takýchto ľudí by sa dalo odsúdiť na zastrelenie, pretože, na rozdiel od teroristov, ktorí zahynú, verbujúci žijú aj ďalej, ale sami nechcú podstúpiť smrť mučeníka,“ zdôraznil Kadyrov.

Vysvetlil, že si uvedomuje, aké radikálne opatrenia navrhuje: „Veľmi dobre si uvedomujem, že v Rusku je moratórium na trest smrti, ale treba si brať do úvahy aj rozsah hrozby, ktorú spôsobujú ľudia verbujúci teroristov. Je to môj názor,“ podčiarkol Ramzan Kadyrov.

Ruské média v tejto súvislosti pripomínajú, že Štátna duma včera schválila v prvom čítaní návrh zákonu o sprísnení trestov pre ľudí verbujúcich teroristov. V súčasnosti títo ľudia môžu byť odsúdení na 5 až 10 rokov. V súvislosti s novým návrhom zákonu tieto tresty môžu byť zvýšené na 15 až 20 rokov.  Daný návrh do ruského parlamentu podal prvý zástupca predsedu frakcie Jednotné Rusko Adaľbi Šchagošev.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(13 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 2016x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2569x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2359x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 2105x 👤eugenius
,