asfasdf ×

NázorObčana.sk

„Jednoducho deti“: cudzinci porovnali ruský specnaz a americkú „námornú pechotu“

 Aktuality

Americké a európske médiá stabilne diskutujú o sile bojovníkov špeciálnych jednotiek rôznych štátov. Pomerne často sa pritom vyskytuje otázka, kto je silnejší: ruský specnaz alebo námorná pechota USA?

05 Január
2018 17:52:13

 

Foto: Facebook

Taktická jednotka Američanov sa formuje z mužov do 28 rokov. Výcvik im trvá poldruha roka a vyvrcholením záverečnej prípravy je osobitne tvrdý výcvik nazývaný „týždeň v pekle“. Ide o päťdňový test bez zabezpečenia jedlom, teplým odevom, rátajúci s absolútnou absenciou spánku.

Kandidáti musia behom prekonať 24 km, ďalšie tri kilometre plávať v prírode a prekonať rad ťažkých záťaží. Zahraničné médiá uvádzajú, že 90 % kandidátov odpadne hlavne počas tejto etapy. Po poldruharočnom výcviku námorná pechota ide plniť prvú bojovú úlohu.

x x x

V Rusku prebieha príprava elitných vojsk ináč a dnes sa považuje za omnoho ťažšiu, ako u amerických konkurentov.

Bojovníci Ruska sa spočiatku učia ovládať nie svoje, ale skôr zahraničné zbrane. Osobitná pozornosť sa udeľuje návykom efektívnych spôsobov vedenia boja bez akýchkoľvek spojovacích prostriedkov, bez špeciálneho výstroja, bez kontaktu s podpornými silami a za prakticky akýchkoľvek klimatických podmienok, vrátane kritických.

Unikátna odlišnosť ruského specnazu je v tom, že je cvičený na zachovanie si funkčnosti i pri poslednom jedincovi, pričom Američania sa sústreďujú len na činnosť v jednotke. Ruský specnaz sa považuje za najlepší na svete aj podľa úrovne rukopašného boja.  Časopis „PyAH“ donedávna uznával, že specnaz zaostával za námornou pechotou len v technickej výbave a aj to len v niečom. Ruský vojenský priemysel však tieto „diery“ rýchlo zapĺňa.

Ozbrojené sily USA majú dnes vyše dve tisíc námorných pešiakov a príslušníkov Delta Force. Ruské jednotky „Vympel“, „Alfa“ a specnaz hlavnej priezvednej správy majú približne taký istý počet.

Diváci videí na youtube reagovali na analytický dokument o dvoch špeciálnych jednotkách. Anglicky hovoriaci obyvatelia západných štátov ho už okomentovali a vyjadrili sa, že „obe špeciálne vojská sú veľkolepé, no specnaz jasne vyhráva. Má omnoho ťažšiu prípravu, motiváciu a tomu zodpovedajúci výsledok,“ napísal istý Navneet Singh.

Najväčší počet návštevníkov internetu hovorí o tom, že ruskí bojovníci vyhrávajú svojím majstrovstvom a tréningom  aj pri slabšej technologickej výbave. „Lepší je nepochybne ruský specnaz. Ich výcvik je prísne orientovaný na konečný výsledok a nie na ukážky, ako naši,“ píše Saranan Das. „Americký specnaz , to sú, pri všetkej úcte, jednoducho deti,“ uviedol Serj Shelest...

V. Mikunda podľa newinform.com

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

93 %
(44 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1643x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2161x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2027x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1784x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,