asfasdf ×

NázorObčana.sk

Rozmýšľate už nad letnou dovolenkou? Čo takto tieto destinácie?

 Aktuality

Kam vyraziť v lete na dovolenku? Sú ľudia, ktorí túto otázku vôbec neriešia. Nie preto, že by nechodili k moru, ale preto, že majú svoju obľúbenú krajinu, prípadne rovno aj konkrétne letovisko a tam chodia každoročne.

30 Január
2022 13:46:24

Obľúbené Turecko je zárukou skvelej dovolenky

 

Protipólom sú ľudia, ktorí túžia stále objavovať niečo nové. Nemusí ísť nutne o „dobrodruhov“, ktorí dovolenku strávia cestovaním po vybranej krajine, kľudne môže ísť aj ľudí, ktorí sa počas dovolenky nepohnú z letoviska. Avšak musí byť vždy iné.

 

Ak patríte medzi túto skupinku ľudí a pomaly začínate rozmýšľať, kam sa tento rok vyberiete, čo takto vsadiť na istotu v podobe obľúbenej dovolenky v Turecku? Práve táto destinácia patrí u Slovákov dlhodobo medzi najobľúbenejšie.

 

Najväčšie a najznámejšie letovisko v Turecku je Alanya s dlhou piesočnatou Kleopatrinou plážou s pozvoľným vstupom do mora vhodným aj pre deti, či menej zdatných plavcov. Tak isto si v tomto letovisku prídu na svoje aj milovníci šnorchlovania.

 

Milujete potápanie? To a množstvo ďalšieho vám ponúka Hurghada

 

Aby sme však neostali len pri jednom tipe, skúste prejsť prstom po mape z Alanye na juh. Tesne „obídete“ Cyprus a dostanete sa na opačný breh Stredozemného mora, do Egypta, zhruba na úroveň Suezského prieplavu, ktorý ono Stredozemné more spája s Červeným morom.

 

A práve na brehoch Červeného mora nájdete ďalšie letovisko, ktoré odporúčame. Čo takto stráviť najbližšiu dovolenku v Hurghade? Tretie najväčšie mesto Egypta a rozhodne jedna z najznámejších dovolenkových destinácii v tejto krajine.

 

Úprimne, niet sa čomu čudovať. Nádherné pláže z bieleho piesku, priezračné more a k tomu krásne koralové útesy s rôznymi exotickými rybami, vďaka ktorým je Hurghada rajom aj pre šnorchlovanie a potápanie. Nehovoriac o tom, že letisko je vzdialené len pár kilometrov, takže vás nečaká žiadny zdĺhavý presun.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor: Patryk Kosmider / Shutterstock.com

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

PRclanky


Podobné články

TOP články

,