asfasdf ×

NázorObčana.sk

Kotvičník zemný a jeho účinky na zdravie

 Aktuality

Rastlina Tribulus terrestris, ako znie názov Kotvičníka zemného v latinčine, nesie plody pokryté ostrými tŕňmi. To je tiež dôvod, prečo sa volá aj prepichovací vinič. V lekárstve sa môžu používať ovocie, vňať, ale aj koreň.

18 Máj
2018 16:37:46

Kotvičník našiel využitie pri rôznych diagnózach od ekzémov cez zväčšenú prostatu až po sexuálne poruchy. To je dôvod, prečo ho obsahujú viaceré tabletky na erekciu a podporu sexuálneho života. Účinky Kotvičníka zemného na mužov sú pomerne známe. Veľa toho však ponúka aj ženám. Môže pozitívne ovplyvniť náladu, sexuálne zdravie a aj močový trakt. Chcete vedieť viac?

Zvyšuje libido

Sexuálnu túžbu môže zvýšiť Tribulus terrestris u mužov aj u žien. Vedci zistili, že pri dennom užívaní sa u mužov zvýšila sexuálna túžba až o 79 %. To je naozaj dobré číslo. U žien s nízkym libidom, ktoré užívali rastlinu počas 90 dní, sa túžba zvýšila o 67 %.

Kotvičník podľa jednej štúdie zvýšil sexuálnu túžbu u 49 z 50 účastníkov. Okrem toho môže stimulovať androgénne receptory v mozgu, vďaka čomu dokáže telo pozitívne reagovať na niektoré hormóny.

Dodáva energiu

Opäť ide o problém oboch pohlaví. Niekedy na človeka doľahne únava a nie a nie sa jej zbaviť. Ženy sú údajne nástrojom spoločnosti – okolo nich sa všetko krúti, im je všetko podriadené, ženy sú často spúšťačom. Uvedomili ste si niekedy, že žena je zvyčajne matkou, pracovníčkou, ženou v domácnosti a to všetko naraz a na plný úväzok? Nečudo, že jej niekedy môže dôjsť energia. Aj žena je len človek. Únava môže byť fyzická aj duševná.

Niektoré výskumy naznačujú, že Kotvičník zemný môže užívateľom poskytnúť väčší pocit energie, a to vďaka množstvu kyslíka, ktorý dodáva do buniek. Hoci to nenahradí zaslúžený odpočinok po dobre odvedenej práci, ženy vďaka tomu získajú vytrvalosť, ktorú potrebujú.

Zlepšuje náladu

Mnohé ženy vedia o náladovosti svoje, pritom sa netýka len ich, ale aj osôb v ich bezprostrednom okolí. Zmeny nálad môžu byť skutočne nepríjemným problémom, napriek tomu sa väčšina žien bráni pomoci.

Využiť pritom možno aj prírodné zdroje, akým je práve kotvičník. Rovnako ako káva dokáže aj Kotvičník zemný pozitívne ovplyvniť náladu, redukovať stres a úzkosť. Jeho účinky určite ocenia ženy, ktoré bojujú s viacerými úlohami naraz či s predmenštruačným syndrómom, ktorý je častým zdrojom náladovosti.

Chráni močové cesty

Tribulus terrestris je aj účinným diuretikom. Napomáha tak s čistením obličiek, so správnym fungovaním močového mechúra, pečene a močovej trubice. Tento čistiaci účinok sa pripisuje zvýšenej produkcii moču a zdravému fungovaniu obličiek. Uvoľňovanie tekutín môže mať za následok odstránenie toxínov, čo môže mať výrazný vplyv na náladu a energiu.

Ďalšie aj vedľajšie účinky

Bolesť v hrudníku, resp. angínu pectoris vám okrem sestričky z Kramárov môže pomôcť zmierniť práve Kotvičník zemný. Účinný je podľa niektorých výskumov aj pri atopickej dermatitíde. Pri určitých typov ekzémov môže v kombinácii s niektorými ďalšími bylinami zmierniť začervenanie kože.

Údajne aj rýchlejšie odbúrava alkohol, potláča depresie a podráždenosť, zvyšuje vitalitu a zlepšuje hormonálnu rovnováhu organizmu. Tiež rozpúšťa močové kamene, normalizuje zvýšenú krvnú zrážanlivosť a zvyšuje sekréciu žalúdočných štiav.

Diabetici, ktorí majú problém s udržaním normálnej hladiny cukru v krvi, Tribulus terrestris určite ocenia. K jeho účinkom totiž patrí aj znižovanie cukru v krvi.

Kotvičník zemný nie je škodlivý. Napriek tomu sa prejavili mierne vedľajšie účinky u niekoľkých jedincov – boli slabé a nie veľmi časté. Patrili k nim bolesti žalúdka, kŕče, hnačka, nevoľnosť, vracanie, ťažkosti so spánkom a u žien aj silné krvácanie počas menštruácie.

 

Zdroje:

www.impotent.sk/category/eroticky-magazin/produkty/

www.globalhealingcenter.com/natural-health/4-benefits-of-tribulus-terrestris-for-women/

www.healthline.com/nutrition/tribulus-terrestris

www.tadalafil.cz/tribulus-terrestris/

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

80 %
(5 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

JM


Podobné články

Ako si vybrať ideálny matrac pre skvelý spánok?

 

Vhodný matrac je základom kvalitného spánku. Samozrejme, na to, ako sa vyspíme, vplýva aj množstvo iný...

📅02.05.2022 0 187x 👤PRclanky

Trpíte kožnými problémami? Pomoc môže mať skratku IPL

 

IPL je skratka pre Intense Pulsed Light alebo v slovenčine Intenzívne Pulzné Svetlo. S touto skratkou sa m...

📅13.12.2021 0 721x 👤PRclanky

Prečo sa oplatí pravidelne chodiť na dentálu hygienu?

 

Zrejme niet človeka, ktorý by nezažil bolesť zubov. A keďže všetci vieme, aká je nepríjemná, vo vlas...

📅13.12.2021 0 842x 👤PRclanky
,