asfasdf ×

NázorObčana.sk

Prečo piť čaj Matcha namiesto kávy?

 Aktuality

Zelený čaj Matcha dnes patrí medzi „trendové nápoje“ a to vďaka tomu, že je vyrobený z vysokokvalitného čaju a má oveľa viac živín nielen ako káva, ale aj ako klasické zelené čaje.

15 Máj
2019 21:46:04

Zelený čaj Matcha dnes patrí medzi „trendové nápoje“ a to vďaka tomu, že je vyrobený z vysokokvalitného čaju a má oveľa viac živín nielen ako káva, ale aj ako klasické zelené čaje. Okrem množstva minerálov a minerálnych látok je Matcha bohatý na antioxidanty a polyfenoly, ktoré chránia pred srdcovými ochoreniami a rakovinou, poďme si však povedať ďalšie dôvody, prečo vymeniť kávu za Matcha čaj.

  1. Matcha oproti káve obsahuje „lepší kofeín“. Čo myslíme pod pojmom „lepší kofeín“ je, že kofeín, ktorý obsahuje káva zapríčiní v tele oveľa viac škody ako dobra. Káva Vám spôsobí prudký nárast adrenalínovej glukózy a zvýši inzulínovú hladinu v tele, čo spôsobuje nervozitu. Kofeín, ktorý je obsiahnutý v Matcha čaji prichádza pomalšie, napriek tomu Vás udrží v pokojnej bdelosti oveľa dlhšie- žiadny nárast adrenalínovej glukózy. 25mg kofeínu v čaji sa viaže na fytonutrienty (najmä L-theanín), ktorý spomaľuje absorpciu kofeínu v tele.
  2. Lepší dych. Každý, ktorý vypil aspoň jenu šálku vie, aký dych je po vypití kávy a o povlaku ani nehovoríme. Avšak Matcha Vám nespôsobí len lepší dych, ale je rovnako dobrý aj pre Vaše zuby. Zničí baktérie a povlaky, ktoré tvoria zubný kaz, nielenže budete mať lepší dych, ale je aj výborným pomocníkom  na každodennú ústnu hygienu. 
  3. Krajšia pleť. Vitamíny, minerály a antioxidanty obsiahnuté v Matcha pomáhajú ku krajšej pleti (akné, škrvny), okrem toho antibakteriálne vlastnosti v čaji dodávajú pleti prirodzený lesk. Už vieme, prečo Matcha čaj používali japonské ženy už po stáročia.
  4. Viac antioxidantov.  Zelený čaj aj Matcha je plný katechínov, flavonoidov a polyfenolov, najmä mocného epigalokatechínu galátu (EGCG), ktorý je spojený s mnohými zdravotnými výhodami, napríklad liečba mnohých chorôb, vrátane rakoviny.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(9 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

PRclanky


Podobné články

Nepodceňujte urologické problémy a objednajte sa na vyšetrenie

 

Zdravotné problémy vedia zamávať aj s tými najodolnejšími ľuďmi. Keď sa objavia, väčšinou je to n...

📅19.01.2021 0 492x 👤PRclanky

Ako by sa dalo zabrániť kolapsu zdravotníctva – názor

 

Prečo to čo popisujem v článku nikoho ešte nenapadlo? Naozaj ide tým vyššie postaveným o senzáciu a ...

📅07.01.2021 0 710x 👤admin

Využite sychravé počasie na relax v slovenských kúpeľoch

 

November sa nám začal pochmúrnym počasím. Vidieť to aj na našej nálade. Po príchode z práce sa cíti...

📅11.11.2020 0 1069x 👤PRclanky

Ako oklamať vek a vyzerať stále mlado?

 

Vyzerať mlado aj v zrelšom veku chce každá žena. Väčšina z nás si myslí, že za náš mladistvý vzh...

📅17.09.2020 0 944x 👤PRclanky

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,