asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ranná rutina pre zdravú a krásnu pleť

 Aktuality

Starostlivosť o pleť je dôležitá v každom veku. Nie je však potrebných milión krokov k žiarivej a zdravo vyzerajúcej pleti. Ako sa hovorí – v jednoduchosti je krása. Práve preto vám prinášame jednoduchú rannú rutinu pre krásnu pleť.

15 August
2020 15:05:06

Prvým krokom je čistenie pleti. Veľmi veľa žien tento krok často vynecháva, pretože ho nepovažujú za dôležitý. Opak je však pravdou. Pri čistení pleti dochádza k odstraňovaniu nečistôt a mazu, ktorý sa vytvára na pleti počas spánku. Je vhodné nájsť produkt, ktorý bude vyhovovať práve vašej pleti. Ak si však neviete vybrať alebo správne určiť typ vašej pleti, môžete siahnuť po hydratačnom čistiacom gély, pretože tým nič nepokazíte. Hydratačné čistiace gély nevysušujú pleť v takej miere ako iné produkty. Tvár je vhodné umývať letnou vodou. Pri používaní príliš horúcej alebo studenej vody, sa môže bariéra pleti poškodzovať. Po umytí nie je potrebné pleť utierať uterákom, pretože ostatné produkty ktoré sa používajú v ďalších krokoch sú účinnejšie, keď je pleť navlhčená.

 

Po vyčistení pleti prichádza na rad pleťový toner. Pleť čistí a hydratuje, odstraňuje zvyšnú mastnotu a nečistoty. Pomáha zjednotiť pleť a vyrovnáva pH. Môžete ho používať tak, že nalejete pár kvapiek na vatový tampón a potriete si ním tvár a krk. Vhodnejšie je však naliať si pár kvapiek do rúk, rozotrieť a jemne aplikovať na tvár. Táto metóda je nielen účinnejšia, ale aj šetrnejšia k životnému prostrediu.

 

Tretím krokom je aplikovanie hydratačného krému podľa typu vašej pleti. Ľudia s mastnou a problematickou pleťou by mali používať ľahký gélový hydratačný krém. Pri suchej pleti je vhodný aj ťažší hydratačný krém. Hydratačný krém sa okrem tváre aplikuje aj na krk a to pohybmi smerom nahor.

 

Posledným a najdôležitejším krokom je opaľovací krém. Mnoho ľudí tento krok úplne vynecháva, pretože si neuvedomujú jeho dôležitosť – či už po zdravotnej alebo estetickej stránke. Opaľovacie krémy ktoré sú vhodné na každodenné použite majú ochranný faktor (SPF) 30 až 50. Hlavným dôvodom prečo je tento krok tak podstatný, je kvôli ochrane pokožky pred slnkom. Používaním opaľovacieho krému sa vyvarujete nielen vráskam, poškodeniu pleti ale aj nebezpečnej rakovine kože.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

KittenCore


Podobné články

Pleť na jeseň: Poradíme vám, ako sa o ňu starať

 

Sychravé dni, mrazivé rána, ranné hmly a farebné lístie – aj toto sa nám spája s jeseňou. Jeseň je...

📅10.10.2019 0 976x 👤PRclanky

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,