asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ako by sa dalo zabrániť kolapsu zdravotníctva – názor

 Aktuality

Prečo to čo popisujem v článku nikoho ešte nenapadlo? Naozaj ide tým vyššie postaveným o senzáciu a o vyvolávanie strachu, paniky medzi obyvateľmi?

07 Január
2021 20:36:25

V posledných dňoch sú plné médiá informácií ako nemocnica v Nitre pomaly kolabuje a zdravotníci sú na pokraji síl. Ako tomu zabrániť?

Niekedy sa mi zdá, že v politike, u našich zákonodarcov, chýba zdravý sedliacky rozum. Viem, že majú toho veľa čo rozhodovať, ako, kedy a pod. ale niekedy by neuškodilo sa na chvíľu zastaviť a pozrieť sa na problém z diaľky a fakt obyčajným uvažovaním nájsť riešenie z tejto situácie.

Teraz nebudem rozoberať tvrdenia že sa do Nitry zvážali pacienti zo všetkých okolitých okresov, nemám dôkazy ani na potvrdenie ani na vyvrátenie, pravdu vedia len kompetentný.

Na čo chcem poukázať je možnosť, ako by sa dalo tejto situácii v Nitre zabrániť, a myslím že každý priemerne zmýšľajúci človek by so mnou súhlasil.

Úplne v skratke, čo sa deje v Nitre: nemocnica má veľa covid pacientov a málo personálu, ktorý už melie z posledného. To druhé verím že tak je, a za prácu každého jedného zdravotníka, ktorý sa stará o pacienta s koronou alebo bez, si ich nesmierne vážim a obdivujem.

Pred pár rokmi sa niektoré okresné nemocnice reprofilizovali a zrušili sa v nich interné oddelenia a ich lôžkové časti. Za všetky môžem spomenúť napr. nemocnicu v Ilave, kde momentálne okrem jednodňovej chirurgie, gynekológie a hospicu nájdete čínsky obchod v jednej z detských ambulancií (nevidel som, počul som).

A tak sa pýtam, možno sa tento článok dostane aj ku kompetentným, nebolo by dobré tieto nemocnice prerobiť na lôžkovú časť pre COVID pacientov? V ostatných nemocniciach by sa mohli starať o nenakazených pacientov – znížila by sa tak možnosť nákazy priamo v nemocnici, čo sa deje či chceme alebo nie. Veľa zdravotníckeho personálu nemá žiadne príznaky ale len preto že sú pozitívny, nemôžu vykonávať svoju prácu aby chorobu nerozširovali. V takto vyhradenej nemocnici by mohli bez problémov poskytovať starostlivosť, starali by sa o už nakazených pacientov – viac sa vzájomne nenakazia. Jedným jednoduchým rozhodnutím by sa uvoľnil tlak na zvyšné nemocnice, kde by si ich personál konečne vydýchol aspoň trochu.

Veľmi rád by som si prečítal reakciu niekoho kompetentného prečo by sa toto nedalo zriadiť.

  • článok prišiel emailom od čitateľa -

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

admin


Podobné články

Ako si vybrať ideálny matrac pre skvelý spánok?

 

Vhodný matrac je základom kvalitného spánku. Samozrejme, na to, ako sa vyspíme, vplýva aj množstvo iný...

📅02.05.2022 0 187x 👤PRclanky

Trpíte kožnými problémami? Pomoc môže mať skratku IPL

 

IPL je skratka pre Intense Pulsed Light alebo v slovenčine Intenzívne Pulzné Svetlo. S touto skratkou sa m...

📅13.12.2021 0 721x 👤PRclanky

Prečo sa oplatí pravidelne chodiť na dentálu hygienu?

 

Zrejme niet človeka, ktorý by nezažil bolesť zubov. A keďže všetci vieme, aká je nepríjemná, vo vlas...

📅13.12.2021 0 842x 👤PRclanky
,