asfasdf ×

NázorObčana.sk

Poznáte sedmičku najväčších ostrovov Stredomoria?

 Aktuality

Stredozemné more, samozrejme vrátane svojich vlastných okrajových morí, je jednoznačne najobľúbenejším morom európskych dovolenkárov. A veľká časť z nich pravidelne v lete mieri na niektorý z mnohých stredomorských ostrovov. Ktoré sú tie najväčšie?

29 September
2022 17:50:28

Nájdete tu napríklad najväčšie ostrovy Španielska, Grécka aj Francúzska

 

Ak ste niekedy boli na dovolenke na Mallorce, zrejme viete, že ide o najväčší ostrov Baleár a celého Španielska. Čo sa Stredozemného mora týka, patrí mu siedma priečka. Je obľúbenou dovolenkovou destináciou najmä pre nemeckých turistov.

 

Šieste a piate miesto okupujú dva najväčšie grécke ostrovy. Šiesta je menej známa Eubója a piata obľúbená Kréta. Okrem toho, že je Kréta vychýreným letoviskom s nádhernými plážami, pochváliť sa môže aj bohatou históriou. Veď sa považuje za kolísku európskej civilizácie.

 

Na štvrtom mieste sa nachádza najväčší francúzsky ostrov, Korzika. Aj keď Francúzsko má aj známejšie destinácie, Korzika má určite čo ponúknuť. Hlavne krásne biele pláže a čistučké more.

 

Rozdelený Cyprus a obľúbená talianska dvojica

 

Do prvej trojky sa na treťom mieste zmestil Cyprus. Ten je rozdelený na Cyperskú republiku, výlučne Tureckom uznanú Severocyperskú tureckú republiku a na ostrove má ešte dve suverénne základňové územia aj Spojené kráľovstvo. Vďaka výraznému gréckemu vplyvu počas histórie Cypra je dovolenka na Cypre takmer ako dovolenka na niektorom z gréckych ostrovov.

 

A teraz poďme do Talianska, keďže dvojicu najväčších stredomorských ostrovov tvoria dva najväčšie talianske ostrovy: menšia Sardínia a väčšia Sicília. Oba sú vyhľadávanými destináciami, ktoré rozhodne stojí za to navštíviť.

 

Zažiť dovolenku na Sardínii, to je to najbližšie k dovolenke v Karibiku, čo môžete zažiť v rámci Európy. Veď je aj nazývaná Karibik Stredomoria. A ak ju raz navštívite, zistíte, že túto prezývku má absolútne oprávnene.

 

Aj keď Sicília takéto lichotivé pomenovanie nemá, vôbec to neznamená, že na nej nemôžete zažiť úžasnú dovolenku. Krásne pláže a príroda, bohatá história a ako sa na taliansky región patrí, lahodná kuchyňa vrátane skvelého vína a vychýrenej zmrzliny. Potrebujete viac?

 

Zdroj obrázka:

 

Autor: DaLiu / Shutterstock.com

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

PRclanky


Podobné články

Čo vidieť na Novom Zélande

 

Nový Zéland je krajina, ktorá ponúka návštevníkom neuveriteľné množstvo prírodných krás. Nachádz...

📅07.06.2023 0 1917x 👤admin

Konečne je teplo! Čo takto vyraziť na víkend do prírody?

 

Počasie sa už relatívne stabilizovalo a teploty už celkom pripomínajú leto. To znamená, že je ideálny...

📅30.05.2023 0 1883x 👤PRclanky
,