asfasdf ×

NázorObčana.sk

Slovenskí bandy hokejisti na majstrovstvách sveta v Irkutsku budú bojovať o bronzové medaily

Aktuality

V ruskom sibírskom meste Irkutsk na majstrovstvách sveta v bandy hokeji dnes nadránom nášho času odohrali dva semifinálové zápasy.

05 Marec
2020 13:45:05

Naši hokejisti o postup do finále bojovali proti jasnému favoritovi - mužstvu Maďarska /rovnako, ako včera, o 5. hodine nášho času, presne na poludnie miestneho času/ a tento raz súper bol nad ich sily. Naši hokejisti prehrali 0:5 a zajtra budú bojovať o 3. miesto a bronzové medaily.

Po včerajšom peknom víťazstve nad Japonskom 2:0 naši hokejisti sa po prvý raz vo svojej histórii dostali do semifinále majstrovstiev sveta kategórie B. Organizátori majstrovstiev sveta zverejnili ďalšie video tretieho hracieho dňa, na ktorom prvú tretinu záznamu venovali práve našim hokejistom. Vo štvrtom video-zborníku organizátori majstrovstiev informovali o štvrťfinálových zápasoch.

Naši hokejisti dlho úspešne vzdorovali favoritovi, ktorý má bohaté skúsenosti a 10 razy sa zúčastnil aj na majstrovstvách sveta v kategórii A. Slováci odpovedali nebezpečnými rýchlymi protiútokmi. Všetko sa rozhodlo v priebehu 6 minút v závere prvého polčasu, keď naši hokejisti dostali 3 góly /35., 39. a 41. min./. V polovici druhého polčasu Maďari strelili štvrtý gól a na konečných 5:0 upravili skóre 12 minút pred koncom zápasu. V 82. minúte Peter Beneš nedokázal streliť gól ani z 12-metrovej penalty. Naši hokejisti ešte niekoľko razy pohrozili – v 82., 86. a 90. minúte stretnutia, ale nedostali loptičku do siete súpera.

Ostatné výsledky

Semifinále: Mongolsko – Ukrajina 1:3

O 5. – 8. miesto: Japonsko – Holandsko 2:3 /2:2, po nájazdoch 1:3/, Lotyšsko – Česko 3:1

O 9. miesto: Švajčiarsko – Somálsko 10:0

Zajtra sa vo finále stretne Ukrajina s Maďarskom a víťaz postúpi do kategórie A. O bronzové medaily bude bojovať Slovensko a Mongolsko. Bohužiaľ, zasa naši hokejisti budú čeliť veľmi silnému súperovi, s ktorým v skupine prehrali 0:4. Ďalšie zápasy: o 5. miesto Lotyšsko - Holandsko, o 7. miesto Japonsko - Česko a v druhom zápase o 9. miesto  Švajčiarsko - Somálsko.