asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ako ušetriť na spotrebnom materiáli do tlačiarne?

 Aktuality

Dokupovanie atramentových náplní alebo laserových tonerov je pravidelnou činnosťou ak vlastníte tlačiareň. A v podstate ide aj o najdrahšiu položku na celej tlačiarni, čo veľmi rýchlo zistíte už pri prvom dokupovaní náplní alebo tonerov.

31 Júl
2023 19:55:00

Zvážte výber tlačiarne

Pri niektorých lacných tlačiarňach stojí kompletná sada náplní takmer toľko, čo tá tlačiareň. Preto je dobré si pri kúpe tlačiarne preveriť aj cenu náplní alebo tonerov, aby ste mali predstavu, koľko vás „prevádzka“ danej tlačiarne bude stáť.

Pri výbere tlačiarne sa však dá ušetriť aj inak, nielen tak, že si vyberiete tlačiareň, ktorá má lacný spotrebný materiál. Ak sa nechystáte tlačiť fotografie, či zložitejšiu grafiku, môžete siahnuť po laserovej tlačiarni. Laserové tonery OKI totižto vytlačia násobne viac strán ako atramentové náplne, takže keď si prepočítate, koľko vás bude stáť vytlačenie jednej strany, laserové tlačiarne z toho vyjdu výrazne lepšie. Vráti sa vám tak aj ich vyššia obstarávacia cena.

Aj pri samotnej kúpe spotrebného materiálu sa dá ušetriť

Ale čo ak chcete tlačiť aj fotografie alebo zložitejšiu grafiku? Vtedy si jednoznačne musíte zaobstarať atramentovú tlačiareň, laserové na to nie sú príliš vhodné. Avšak sú atramentové tlačiarne, napríklad spoľahlivá Epson L3050, do ktorých sa nekupujú celé náplne, ale je možné do nich dolievať atrament. Takéto dopĺňanie atramentu vás tiež vyjde lacnejšie ako klasické náplne. A aj keď sa to netýka tých úplne najlacnejších tlačiarní, opäť sa vám vyššie náklady pri kúpe vrátia.

A na záver tu máme spôsob, ako ušetriť už pri samotnom nákupe náplní alebo tonerov bez ohľadu na to akú máte tlačiareň. Namiesto originálnych môžete kúpiť alternatívne náplne/tonery, ktoré sú výrazne lacnejšie. Len ak chcete zachovať kvalitu tlače, je potrebné dobre si vybrať výrobcu, ktorý spĺňa rôzne normy. Od podozrivo výhodných ponúk nemôžete čakať maximálnu kvalitu.

Zdroj obrázka:

Autor: yod370 / Stock.adobe.com

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

PRclanky


Podobné články

Pokazená práčka nemusí skončiť na zbernom dvore. Dajte ju opraviť

 

Prestala vám fungovať práčka? Čo s tým? Najjednoduchšie riešenie je ísť do najbližšej predajne s e...

📅28.02.2024 0 324x 👤PRclanky

Pokrok v solárnych technológiách

 

V oblasti solárnych technológií boli ohlásené nové vývojové kroky, ktoré by mohli zvýšiť účinnos...

📅24.01.2024 0 603x 👤admin

Exoplanéta s vodnou parou

 

Astronómovia objavili exoplanétu s vodnou parou v atmosfére, čo naznačuje nové možnosti pre hľadanie m...

📅24.01.2024 0 503x 👤admin

Turecko vstupuje do vesmírneho veku

 

Prvý turecký astronaut na ISS...

📅23.01.2024 0 443x 👤admin
,