asfasdf ×

NázorObčana.sk

Američania uznali, že Ukrajinci používajú balistické rakety

 Aktuality

Ukrajinská vláda to dotiahla až príliš ďaleko. Američania nechceli veriť, že ukrajinská armáda používa zakázané zbrane, napríklad, kazetové bomby a fosforové munície. Ale sa na vlastné oči presvedčili, že používa balistické rakety proti civilom!..

31 Júl
2014 09:32:30

Foto: RIA-Novosti

Na túto skutočnosť často poukazovali ruské média, politici, ako aj vedenie a média „povstaleckých republík“ v Donecku a Luhansku na východe Ukrajiny. Tvrdili, že ukrajinská armáda používa balistické rakety proti civilnému obyvateľstvu v snahe vydierať povstalcov a donútiť ich vzdať sa, ak nechcú, aby armáda pozabíjala stovky a tisíce nevinných ľudí. Je to spôsob vydierania skutočne v duchu ozajstných fašistov.  

Presvedčili sa na vlastné oči

Na tieto správy americké vedenie reagovalo záporne, tvrdilo, že to nemôže byť pravda – pretože to vlastne byť nemôže... Samotní americkí novinári utreli nos svojej vláde a dokázali, že sa snaží zatvárať oči na všetky strašné činy, ktoré pácha ukrajinská armáda. Teda – armáda! Po celej Ukrajine sa číria protesty proti vojne, rodičia nepúšťajú svojich synov na vojenčinu – nechcú, aby zabíjali nevinných ľudí a aby zahynuli nevedno prečo. Takmer celá ukrajinská armáda v súčasnosti sú to nacisti, radikáli, žoldnieri z celého sveta, nájomní  vrahovia, profesionálni ostrostrelci – zabijaci a iná háveď.

Jedna z najväčších amerických staníc CNN, citovala americké vládne zdroje a zverejnila informáciu, že v posledných dňoch ukrajinská armáda použila niekoľko balistických rakiet krátkeho doletu namierených na územie východnej Ukrajiny, ktoré sú pod kontrolou  domobrany. Označili tento krok ako významnú eskaláciu v ukrajinskej kríze.

Moderátorka Barbara Starrová /viď video/ v priamom prenose CNN povedala, že traja americkí činitelia potvrdili: americké tajné služby počas posledných 48 hodín spozorovali odpálenie niekoľkých balistických rakiet krátkeho doletu z územia kontrolovaného ukrajinskými vládnymi silami do oblastí kontrolovaných proruskými separatistami. CNN nezverejnila žiadne podrobné informácie o mieste dopadu presne riadenej strely. „Balistické rakety krátkeho doletu sú schopné uniesť hlavice o hmotnosti 450 kg a sú schopné zabiť niekoľko desiatok alebo aj stoviek ľudí naraz“, zdôraznila Barbara Starrová.

Spravodajca ďalšej americkej televíznej stanice ABC uviedol, že sily podporované Kyjevom,  vypálili tri balistické rakety na mesto Snežné v Doneckej oblasti, ktoré je obsadené povstalcami. „Naše zdroje z americkej vlády uviedli, že vláda drží tieto informácie, pretože je  v ťažkej situácii – tzv. „dobrá ukrajinská vláda“ používa balistické rakety a zabíja stovky civilov“, tvrdí B. Starrová a jej kolega z ABC.

Tu je tá správa CNN:

http://www.youtube.com/watch?v=y9-8KvtfjZA#t=22

Našli úlomky rakiet

Medzitým domobrana našla pri stanici Bergunka v Luhanskej oblasti na východe Ukrajiny fragmenty nevybuchnutej hlavice balistickej rakety. Informoval o tom včera vojenský veliteľ Luhanska Sergej Gračov. „Bol som tam, kde táto bojová hlavica leží. Je veľká, o niečo menšia ako ja, hoci som vysoký 180 cm“, zdôraznil Gračov.

V Moskve žiadajú zastaviť vojenské operácie na východe Ukrajiny a predovšetkým žiadajú ukrajinské vedenie, aby prestalo používať zakázané zbrane masového ničenia. „Washington povzbudzuje vojenskú operáciu silových zložiek kontrolovaných Kyjevom na východe Ukrajiny, ktoré porušili všetky medzinárodné normy a začali používať raketové útoky na pokojné civilné mestá,“ hovorí sa v stanovisku ministerstva zahraničných vecí Ruska. V Moskve nazvali operáciu ukrajinskej armády trestnou a vyzývajú Kyjev okamžite ju skončiť.

 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(16 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1747x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2278x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2114x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1869x 👤eugenius
,