asfasdf ×

NázorObčana.sk

Aj takto môžete rozpoznať, že vám chýbajú vitamíny, či iné látky

 Aktuality
  • Včely a med: Jediný zdroj tejto sladkosti?: Med, tradične spojený s včelami, je známy svojimi liečivými vlastnosťami. Napriek bežnému názoru však včely nemusia byť jedinými živočíchmi schopnými produkovať podobné látky. ...
  • Denná dávka vlašských orechov pre zdravie: Vlašské orechy sú výživnou superpotravinou s mnohými zdravotnými prínosmi. Zatiaľ čo ich umiernená konzumácia môže podporiť srdce, mozog a celkovú pohodu, je dôležité poznať optimálnu dennú dávku pre maximálny prínos....
  • Mrkvová šťava: elixír zdravia pre každý deň: Mrkvová šťava prináša nespočetné zdravotné výhody. Významná je pre posilnenie zraku, boj proti zápalom a potenciálne antikancerogénne účinky, čo ju robí výživným doplnkom každodennej stravy....
  • Objednanie k lekárovi pohodlne a rýchlo? Nemusí to byť fikcia: Dostať sa v našej krajine niekedy k lekárovi – špecialistovi je priam nadľudská úloha. Ak si chcete termín dohodnúť telefonicky, budete radi ak vám niekto vôbec zdvihne telefón a nie to ešte, aby ste si vyberali termín....
  • Aj takto môžete rozpoznať, že vám chýbajú vitamíny, či iné látky: Leto je čisto teoreticky ideálnym obdobím, čo sa týka dostatočného prísunu potrebných vitamínov a minerálov. Veď máme k dispozícii množstvo čerstvého ovocia a zeleniny, vďaka čomu si môžeme vyskladať naozaj pestrý a zdravý jedálniček....

Leto je čisto teoreticky ideálnym obdobím, čo sa týka dostatočného prísunu potrebných vitamínov a minerálov. Veď máme k dispozícii množstvo čerstvého ovocia a zeleniny, vďaka čomu si môžeme vyskladať naozaj pestrý a zdravý jedálniček.

30 Máj
2023 14:28:17

Realita je však často odlišná a aj cez leto môžete na sebe vypozorovať prejavy nedostatku potrebných vitamínov, minerálov, či iných látok.

Zmeny nálad, suchá pokožka a akné

Začneme zmenami nálad. Áno, tie môžu mať množstvo príčin ak však v poslednej dobe čoraz častejšie pociťujete podráždenosť, nervozitu, môže to byť aj nedostatkom omega-3 mastných kyselín, na ktoré je bohatý kvalitný rybí tuk, ale aj nedostatkom vitamínu B, či magnézia.

Esenciálne mastné kyseliny sú dôležité aj pre predchádzanie suchej pokožke. Samozrejme, v tomto ohľade je dôležitá aj dostatočná hydratácia, takže ak vás trápi suchá pokožka, v prvom rade sa zamerajte na to, aby ste počas dňa vypili dostatok čistej vody.

Medzi kožnými problémami sa často vyskytuje akné. Okrem čistenia pleti pomocou jemného peelingu môže v boji proti akné pomôcť aj dostatočný príjem vitamínov A, B5, B7, E a taktiež zinku.

Problémy s vlasmi, s nechtami a únava

Obzvlášť ženy môže skutočne potrápiť rednutie vlasov a strata ich lesku a pevnosti. Vitamíny, ktoré vám v takomto prípade môžu pomôcť, sú B6 a B12, ktoré nájdete napríklad v obľúbenom Aloe vera, ale aj vitamín D, či železo.

Aj lámanie nechtov sa považuje za „ženský“ problém, avšak nevyhýba sa ani mužom. Príčinou tohto problému často býva nedostatok vitamínov B a D, podobne ako pri vyššie uvedených problémoch s vlasmi, ale taktiež nedostatok zinku, či horčíka.

A čo pomôže pri častej únave alebo malátnosti? V prvom rade je potrebné sa zamyslieť nad tým, či prijímate dostatok jedla a tekutín. Taktiež dostatok spánku je zásadný, takže žiadne ponocovanie a skracovanie času spánku. Ak máte toto vyriešené, môžete sa ešte zamerať na dopĺňanie vitamínov B12, C, D3 a horčíka.

Zdroj obrázka:

Autor: Ulza / Shutterstock.com

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

PRclanky


Podobné články

Denná dávka vlašských orechov pre zdravie

 

Vlašské orechy sú výživnou superpotravinou s mnohými zdravotnými prínosmi. Zatiaľ čo ich umiernená ...

📅27.01.2024 0 660x 👤admin

Mrkvová šťava: elixír zdravia pre každý deň

 

Mrkvová šťava prináša nespočetné zdravotné výhody. Významná je pre posilnenie zraku, boj proti záp...

📅26.01.2024 0 636x 👤admin

Objednanie k lekárovi pohodlne a rýchlo? Nemusí to byť fikcia

 

Dostať sa v našej krajine niekedy k lekárovi – špecialistovi je priam nadľudská úloha. Ak si chcete t...

📅30.05.2023 0 1933x 👤PRclanky

Aj takto môžete rozpoznať, že vám chýbajú vitamíny, či iné látky

 

Leto je čisto teoreticky ideálnym obdobím, čo sa týka dostatočného prísunu potrebných vitamínov a mi...

📅30.05.2023 0 1815x 👤PRclanky
,