asfasdf ×

NázorObčana.sk

Konečne je teplo! Čo takto vyraziť na víkend do prírody?

 Aktuality

Počasie sa už relatívne stabilizovalo a teploty už celkom pripomínajú leto. To znamená, že je ideálny čas vyraziť niekam do prírody, aspoň na predĺžený víkend. A rovno máme pre vás dva typy pre inšpiráciu.

30 Máj
2023 14:31:47

Vysokohorské túry v Tatrách pre náročných turistov

Keď sa povie pobyt v prírode, väčšine ľudí napadnú Vysoké Tatry. Veď rezervovať si komfortné ubytovanie v Tatrách je vždy dobrý nápad! Obzvlášť, keď v polovici júna končí sezónna uzávera turistických chodníkov a tak budete môcť absolvovať ktorúkoľvek z tatranských túr.

A kde konkrétne sa v Tatrách ubytovať, keď chcete pobyt stráviť na túrach? Samozrejme ak už dopredu viete, ktoré túry chcete absolvovať, logické je vybrať si podľa nich. Ak však nemáte túry naplánované, môžete si nájsť ubytovanie v Tatranskej Lomnici. Je totiž východiskovým bodom pre najviac túr vo Vysokých Tatrách.

Pokojný víkend na chate pre všetkých, ktorí majú radi súkromie

Vysoké Tatry sú skrátka úžasné, o tom niet pochýb. Avšak ak by sme im predsa len chceli niečo vytknúť, tak to bude v niektorých dňoch až príliš veľké množstvo turistov. Preto ak radšej trávite čas v prírode niekde bokom od ľudí, môžete si rezervovať útulnú chatu na víkend na Liptove v prostredí Veľkej Fatry.

Krásne prostredie a zurčiaci horský potok sa postarajú o dokonalú atmosféru, či už budete grilovať, alebo opekať, prípadne využijete vonkajšie kúpanie sa v drevenej kadi. Tú je možné ohrievať drevom.

Samozrejme, nemusíte celý víkend stráviť na chate. V okolitom lese si budete môcť užiť pokojné prechádzky bez davu turistov. Takže ak máte radšej väčšie súkromie, takáto alternatíva k pobytu vo Vysokých Tatrách bude pre vás ideálna. A ak sa pokazí počasie, žiadny problém. Zabaviť sa predsa môžete aj v chate alebo na priestrannej zastrešenej terase.

Zdroj obrázka:

Autor: Christian Mueller / Shutterstock.com

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

PRclanky


Podobné články

,