asfasdf ×

NázorObčana.sk

Najlepší Slováci rozosielajú výzvy proti Putinovi

 Aktuality

Pred pár desaťročiami v našej redakcii visel oznam: „Redakčný zákon. Bod číslo 1: Šéf vždy má pravdu. Bod číslo 2: Ak šéf nemá pravdu, prečítaj si znova bod číslo 1.“ Bolo by to smiešne, keby to nebolo dosť smutné: svet sa aj naďalej riadi týmto zákonom...

13 September
2014 13:40:30

Foto: https://www.facebook.com

Svet postavený na hlavu

Viac razy sme sa rozprávali o dvojitých štandardoch a trojitých metroch: čo je povolené pánovi, nie je povolené otrokom. Niektoré štáty a politici seba považujú za pánov a ostatných za otrokov – v tom je celá chyba. Celý západný svet obviňuje Rusko z virtuálnej pomoci separatistom a uvaľuje naňho sankcie. Aj keď nemajú žiadne dôkazy a preto ich vymýšľajú. Američania veselo bombardujú viaceré krajiny – akože teroristov - bez súhlasu vlád týchto krajín, bez súhlasu Bezpečnostnej rady OSN /nepotrebujú povolenie!/ - a je to v poriadku. 

Svet sa postavil na hlavu. Namiesto toho, aby EÚ spolupracovala s Ruskom a rozvíjala obchodné vzťahy, Európa na rozkaz zaoceánskeho strýčka začala proti Rusku vojnu – zatiaľ studenú, ale začína sa zbrojiť, čo neveští nič dobre. USA má dvoch ekonomicky silných konkurentov – Európu a Rusko. Potrebuje obidvoch zlikvidovať – najlepšie ich vlastnými rukami. Nech sa bijú medzi sebou – pozabíjajú sa navzájom. A Amerika bude víťazom. A  preto, že jeden z týchto konkurentov je /pardon za tvrdší výraz, ale je to fakt/ debil a začal bitku so susedom pre nič – za nič – Američanom plán perfektne vychádza.

Už aj posledné „dôvody“ dochádzajú Američanom: obviňovali Rusko v napomáhaní separatistom v boji proti Kyjevu. Je mier alebo aspoň krehké prímerie. Žeby USA pribrzdili so sankciami? Čuduj sa svete, je to naopak – tlačia na sankčnú pílu ešte viac. Prečo? Pretože im nevyhovuje mier na Ukrajine, pretože potom sa Európa a Rusko prestanú likvidovať jeden druhého a Amerika nezostane v úlohe svetového lídra, nezlikviduje dvoch konkurentov. Studená vojna a sankcie pokračujú. Američania to robia zámerne, naši „vyvolení“ v Bruseli a vo viacerých európskych metropolách preto, že sú tupci.

Pripojila sa slovenská „elita“

Pripojila sa aj naša milovaná smotánka a aby toho nebolo málo, tak aj česká. Naši „najlepší“ rozosielajú po svete petícii proti Putinovi a Rusku. Je zaujímavé, že našli ten pravý čas. Pol roka zúrila na Ukrajine občianska vojna – dovtedy naša smotánka bola ticho. Keď sa na Ukrajine ustálil aspoň nejaký mier, naši „najmúdrejší“ vyzývajú aktivizovať činnosť proti Rusku. Prečo práve teraz, keď sa všetko upokojuje? Nie je to náhodou spojené s aktivizáciou podobných aktivít vo Washingtone? Môžeme alebo nemôžeme potom človek podozrievať, že títo „najdemokratickejší“ dostali signál či rozkaz zvonka – spoza oceánu? Je to neuveriteľná zhoda náhod, je to mimoriadne podozrivé.

O čo ide? Desať osobností z Českej a Slovenskej republiky iniciovalo výzvu Zastavme Putina! Reagujú na konflikt na Ukrajine a vyzývajú západných spojencov, aby pritvrdili:  „Spoločne vyzývame našich západných spojencov v EÚ, NATO i USA, aby rozhodnejšie ako doteraz obhajovali politickú stabilitu, slobodu a demokraciu v strednej a stredovýchodnej Európe. A apelujeme na vlády všetkých našich krajín, aby v tom boli solidárni s našimi západnými spojencami,“ uvádza sa vo výzve.

Signatári výzvu poslali premiérovi Róbertovi Ficovi, predsedovi českej vlády Bohuslavovi Sobotkovi, predsedovi Európskej rady Hermanovi van Rompuyovi, generálnemu tajomníkovi NATO Andersovi Fogh Rasmussenovi a iným.

Naši hrdinovia

Túto výzvu podpísalo viac ako 50 známych tvarí zo Slovenska aj Česka, napríklad verejná ochrankyňa práv Jana Dubovcová, poslanec František Šebej, psychológ Anton Heretik, historik Ivan Kamenec, spisovateľ Ján Štrasser, spisovateľka Alta Vašová, moderátor Milan Markovič, psychiater Jozef Hašto a iní.

Vždy hovorím: ľud musí spoznať svojich hrdinov. Preto občania majú právo vedieť, kto vlastne inicioval túto výzvu v tom správnom čase. Tu sú:

Martin Bútora, sociolog, spoluzakladatel Veřejnosti proti násilí, bývalý veľvyslanec Slovenskej republiky v USA, bývalý člen správnej rady Nadácie Otvorenej Spoločnosti – Open Society Foundation, bývalý poradca prezidenta Havla a súčasný poradca prezidenta Kisku.  

Miroslav Kusý, signatár Charty77, politológ, bývalý vedúci ideologického oddelenia Ústredného výboru KSČ, neskor podpredseda VPN.  

Grigorij Mesežnikov, politológ, prezident Inštitútu pre verejné otázky, bývalý zamestnanec Ústavu marxizmu-leninizmu UK v Bratislave a člen správnej rady Nadácie Otvorenej Spoločnosti – Open Society Foundation.

Martin Palouš, bývalý hovorca Charty77, býv. veľvyslanec Českej republiky v USA a pri OSN, vysokoškolský učiteľ, bývalý predseda Českého helsinského výboru, riaditeľ Knižnice  Václava Havla.

Luboš Dobrovský, signatár Charty77, bývalý minister obrany ČSFR, bývalý veľvyslanec Česka Moskve, bývalý člen KSČ, bývalý vedúci kancelárie prezidenta Václava Havla, jeho pôvodné meno je Luboš Hamerschlag.

Luděk Niedermayer, poslanec Európskeho parlamentu, bývalý viceguvernér Českej národnej banky, člen správnej rady Open Society Fund Praha, v roku 1996 ho Václav Havel ako 29 ročného vybral do bankovej rady ČNB.

Bohumil Doležal, signatár Charty77, pred nežnou revolúciou bol tajomníkom Demokratickej  iniciatívy, bývalý poslanec Federálneho zhromaždenia ČSFR a poradca premiéra Klausa,  politológ a publicista.

Karel Štindl, pred nežnou revolúciou bol podpredsedom Demokratickej iniciatívy,  vysokoškolský učiteľ, bývalý veľvyslanec Českej republiky vo Varšave a v Kyjeve.

Pavel Svoboda, poslanec Európskeho parlamentu.

Jaromír Štětina, poslanec Európskeho parlamentu.

Arpád nebol nadšený

Môj kamarát Arpád, po prečítaní tohto zoznamu osobnosti, iba zašomral: „Ešte zopár postavičiek v tomto zozname chyba. Našťastie, nie je ich veľa. Sú to skutočne tí najlepší, najmúdrejší a najdemokratickejší. Je mi z nich zle.“

Nuž, nebudem komentovať Arpádov postoj: každý človek má právo na vlastný názor. Tiež mám svoj. Stačí si spomenúť na vystúpenia týchto najlepších, na ich činnosť a smernice a na to, ktoré organizácie reprezentovali v minulosti a ktoré reprezentujú v súčasnosti. A potom nebudú žiadne otázky a no comment...

  

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

84 %
(314 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:
Jou, 16.03.2015, 07:09:25 24 0
NATO treba zakázať. NATO je agresívny vojenský pakt ktorý slúži USA ako predĺžená vojenská ruka vo svete. NATO slúži USákom na vojenské zastrašovanie a aj na vojenskú agresiu tých štátov ktoré nesúhlasia s politikou USA a majú ropu alebo iné nerastné bohatstvo.!!!!!!!! STOP NATO !!!!!!!!!!!
Jou, 16.03.2015, 07:03:00 18 0
To sú darmožráčí , pliaga a hnus Slovenského národa . Prosto povedané je to odpad - HMYZ.
Jou, 16.03.2015, 06:58:48 17 0
To sú darmožráčí , pliaga a hnus Slovenského národa . Prosto povedané je to odpad - HMYZ.
  • 1

O autorovi

eugenius


Podobné články

Aké poruchy áut sú časté počas letných horúčav?

 

Jazdíte autom cez leto častejšie, ako počas zvyšku roka alebo naopak, menej často? Veľa závisí od toh...

📅30.06.2022 0 372x 👤PRclanky

Gurmánska káva sa vo firme hodí. Pre zamestnancov a aj ako darček

 

Káva a práca idú k sebe. Ako? No povedzte, koľko poznáte ľudí, ktorí bez šálky kávy nezačnú praco...

📅30.06.2022 0 387x 👤PRclanky

Pukacie guličky vám prinášajú overenú klasiku aj nové príchute

 

Už sú to viac ako dva roky od okamihu, keď v rámci EÚ začal platiť zákaz predaja mentolových cigariet...

📅30.06.2022 0 356x 👤PRclanky

Ktoré vlastnosti postele a matracu vplývajú na kvalitu nášho spánku?

 

Posteľ je súčasťou našej domácnosti, ktorú využívame každý deň. A hneď niekoľko hodín. Áno, s...

📅30.06.2022 0 381x 👤PRclanky
,