asfasdf ×

NázorObčana.sk

Prečo ruská, bieloruská a srbská armáda usporiadali spoločné cvičenie? Nacvičovali potlačenie „farebných revolúcií“

 Aktuality

Po prvý raz v histórii na ruskom polygóne Rajevskij blízko Novorossijsku konali sa spoločné rusko-bielorusko-srbské vojenské cvičenia Slovanské bratstvo 2015, počas ktorých príslušníci armád troch štátov nacvičovali potlačenie „farebných revolúcií“.

05 September
2015 20:45:14

 

Foto: Armádne noviny

„Srbskí, bieloruskí a ruskí výsadkári úspešne včera ukončili medzinárodné armádne cvičenia Slovanské bratstvo 2015. Konali sa špeciálne tréningy. Vojaci sa zaoberali aj leteckou výsadkárskou prípravou. Tieto cvičenia sa konali v dňoch 2. – 5. septembra,“ uviedla tlačová hovorkyňa Vojensko-vzdušných síl Ruska Irina Kruglovová.

Organizátori cvičenia prízvukovali, že nejde fakticky o revolúcie v ich klasickom ponímaní, ale sú to už nové formy vojny. „Barikády v uliciach, nepretržite trvajúce demonštrácie a mítingy, extrémistické výzvy, rabovanie, bitky s policajtmi, masové vraždy – to už nie sú revolúcie, ale sú to elementy hybridnej vojny. To znamená, že neutralizovať podobné „akcie“ by mali špeciálne vycvičené a natrénované regulárne vojská. Preto je to úplne logicky, že ruský generálny štáb takzvané farebné revolúcie považuje za jednu z foriem ozbrojeného boja a pripravuje špeciálne armádne jednotky na boj proti podobným javom,“ komentoval záver a samotný zmysel  tohto vojenského cvičenia ruský vojenský expert, generálporučík Jurij Netkačev.

  

Odborník z Akadémie vojenských vied Ruska Eduard Rodjukov poznamenal, že cvičenia ruských výsadkárov spolu s kolegami zo Srbska a Bieloruska boli veľmi užitočné. Vojaci získali nenahraditeľné skúsenosti, na základe ktorých v prípade núdze by sa dalo sformovať internacionálnu brigádu, ktorá príde na pomoc civilnému obyvateľstvu. „Armáda musí vedieť zabezpečiť poriadok. Rusko musí mať dobrých spojencov, ktorí v ťažkej chvíli prídu nám na pomoc a samozrejme, v podobnej situácii určite im pomôžeme aj my,“ dodal Eduard Rodjukov.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Rozmýšľate už nad letnou dovolenkou? Čo takto tieto destinácie?

 

Kam vyraziť v lete na dovolenku? Sú ľudia, ktorí túto otázku vôbec neriešia. Nie preto, že by nechodi...

📅30.01.2022 0 1315x 👤PRclanky
,