asfasdf ×

NázorObčana.sk

Film o tom, ako a kým bol zostrelený malajzijský Boeing

 Aktuality

Známy ruský televízny novinár Andrej Karaulov nakrútil film „Ako zahynul Boeing“. Dlhšie viedol vlastné vyšetrovanie v oblasti, kde spadlo malajzijské lietadlo, hovoril so svedkami a odborníkmi. Pomenoval – kto a prečo zostrelil Boeing.

05 December
2014 10:33:45

Film o tom, ako a kým bol zostrelený malajzijský Boeing

Známy ruský televízny novinár Andrej Karaulov nakrútil film „Ako zahynul Boeing“. Dlhšie viedol vlastné vyšetrovanie v oblasti, kde spadlo malajzijské lietadlo, hovoril so svedkami a odborníkmi. Pomenoval – kto a prečo zostrelil Boeing.

Foto: záber z filmu

Vo filme sú prezentované názory viacerých svedkov a odborníkov. Novinár Arkadij Mamontov viedol vlastné vyšetrovanie na mieste tragédie. Svoje verzie majú vojenské experti a letci Petr Dejnekin, Leonid Ivašov, Iosif Diskin a iní.

Autor filmu ako prvý spomína „hlavných hrdinov“ tragédie: letcov 229. letky ukrajinského letectva, tip lietadla, ktoré zostrelilo Boeing – SU-25, identifikačné čísla 4 lietadiel, ktoré v tom čase operovali vo vzdušnom priestore a nachádzali sa v bezprostrednej blízkosti od Boeingu – 06, 07, 08 a 38. Presne uvádza, že malajzijský Boeing bol zostrelený stíhačkou SU-25 s číslom 08. Nazval aj meno letca, ktorý pilotoval toto lietadlo – podplukovník Dmitro Jakacuc. Dokonca uvádza taký neuveriteľný paradox: malajzijský Boeing bol zostrelený 17. júla a už na druhý deň podplukovník Dmitro Jakacuc vycestoval na dovolenku do Spojených arabských emirátov, kde sa nachádza aj  v súčasnosti. Je na dovolenke už takmer 5 mesiacov. Z ničoho nič, počas vojny, Ukrajina už nepotrebuje služby skúseného pilota a poslala ho do SAE! Hneď na druhý deň po zostrelení Boeingu.   

Autor filmu uvádza aj ďalšie „perličky.“ Malajzijský Boeing 17. júla „virtuálne sprevádzala“  ukrajinská letecká dispečerka Anna Petrenková. Taktiež na druhý deň si vzala dovolenku, z ktorej sa taktiež dodnes nevrátila... A kam išla? Aká náhoda! Presne ako pilot stíhačky SU-25 odletela do Dubaju – tým istým lietadlom. Obaja sú dodnes tam – dlhodobá dovolenka...

Andrej Karaulov pomenoval aj príčiny, prečo ukrajinskí letci zostrelili Boeing. Jednoducho ho pomýlili s lietadlom, na ktorom sa zo zahraničnej cesty mal vracať ruský prezident Vladimír Putin. Bol to podobný tip lietadla, bolo „vymaľované“ dosť podobným štýlom, letelo v takmer rovnakom čase a takmer rovnakým smerom...

Novinár pomenoval aj objednávateľov tohto strašného zločinu. Samozrejme, zainteresovaných bolo viac, ale boli aj „hlavní hrdinovia“, ktorí všetko riadili. Autor filmu na základe výpovedí svedkov a analytikov uvádza, že to boli dvaja starí kamaráti – známi miliardári, oligarchovia – Kolomojskij a Chodorkovskij, ktorí túto akciu objednali a „zasponzorovali“.

Svedkovia a analytici pomohli dokresliť celú epizódu zostrelenia Boeingu. Najprv stíhačka s číslom 08 ostreľovala kokpit: pilot stíhačky sa v prvom rade snažil zlikvidovať pilotov Boeingu – aby nestihli oznámiť, čo sa deje, že na Boeing útočí neznáma stíhačka a pod. Cieľ bol jediný: aby sa na zemi nedozvedeli, že Boeing zostrelilo lietadlo, nie nejaký Buk alebo niečo iné. Aby sa dalo obviniť povstalcov alebo Rusko. Ruské lietadla v tom priestore neoperovali a povstalci nemajú žiadne zbrane, aby dokázali zostreliť Boeing. Preto treba bolo hneď umlčať pilotov Boeingu. Hneď na to stíhačka vypustila raketu a dorazila Boeing...

Svedkovia tvrdia, že stíhačka, ktorá zostrelila Boeing, ešte nejaký čas krúžila nad miestom tragédie. Predpokladajú, že pilot nakrúcal zábery pádu Boeingu, aby cynicky zdokumentoval pre „šéfov“, že ich rozkaz splnil do bodky...    

Autor filmu prezentuje hlavnú príčinu zostrelenia Boeingu. Vladimír Putin sa z Latinskej Ameriky mal vracať približne tou istou cestou a v tom istom čase, ako aj malajzijské lietadlo. Prezidentské lietadlo malo pristať v Rostone-na-Done. Kolomojskij a spol. zorganizovali sprisahanie a chceli ho zlikvidovať. Na poslednú chvíľu včak, ako sa to často stáva, prezidentské lietadlo trochu zmenilo smer... Kolomojského o tom nestihli informovať...

Experti odmietli tvrdenia niektorých analytikov a médií, že stíhačka SU-25 nemohla operovať v takej výške, nemohla sa priblížiť k Boeingu. Ex-veliteľ ruského letectva Petr Dejnekin hovorí, že nie je v tom žiadny problém. Treba iba hermeticky utesniť kokpit a zabezpečiť pilota kyslíkom. Tak sa stíhačka dostala k Boeingu. 

Viaceré dôkazy, názov ukrajinskej letky, identifikačné čísla stíhačiek, mená letcov, dispečerov a iných aktérov tragédie nazval ešte poldruha mesiaca predtým vo svojom filme „Prerušený let“ ďalší ruský televízny novinár Arkadij Mamontov. Karaulov doplnil fakty uvedené v tom filme. Vysvetľuje, prečo práve pozostatky pilotov Boeingu nechcú odovzdať príbuzným. Potom už nebudú žiadne otázky: boli zastrelení z guľometu stíhačky. Celý svet sa dozvie pravdu. Potom treba bude hneď pochovať všetky verzie o povstalcoch a Bukoch!

Nie je presvedčený, či letec stíhačky a dispečerka ešte žijú. Možno práve preto mlčia a akože sa skrývajú – je možné, že ich už dávno zlikvidovali. Kto potrebuje svedkov? Predpokladá, že izraelské tajné služby prišli k nejakým informáciám. Ako inak vysvetliť taký fakt? Izrael 28. augusta – mesiac po tragédie Boeingu – Kolomojskému zakázal vstup na svoje územie. Prečo židovský štát z ničoho nič zakázal vstup človeku židovskej národnosti?..

Tvrdí, že Malajziu vylúčili z vyšetrovacej komisie práve preto, že sa snažila vypátrať pravdu – ale viacerí v USA, EÚ a na Ukrajine to vôbec nechcú... Je presvedčený, že členovia tejto komisie z Austrálie, Belgicka, Holandska a Ukrajiny, samozrejme, už dávno poznajú vinníkov tragédie, ale robia všetko, aby sa to svet nedozvedel. Ale na druhej strane je taktiež presvedčený, že onedlho svet spozná celú pravdu...

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

99 %
(78 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Líderka nemeckej opozície Sahra Wagenknechtová navrhuje zameniť v spojenectve Rusko za NATO

 

Líderka frakcie Ľavicovej strany v parlamente Sahra Wagenknechtová vyhlásila, že podporuje zvoleného pre...

📅18.01.2017 0 210x 👤eugenius

Na Slovensku chcú zatvárať obchody cez sviatky a víkendy a v Anglicku chcú donútiť lekárov pracovať 7 dní v týždni

 

Konečne tu, pod Tatrami, pochopíme rozdiel medzi Brexitom a životom v /zatiaľ/ ostatnej časti EÚ: naprí...

📅18.01.2017 0 79x 👤eugenius

Kam speje Nemecko? Merkelovej potápajúcu sa loď opúšťajú tie najlepší partagenosse

 

O svojom odchode z KDÚ na protest proti migračnej politike Angely Merkelovej vyhlásila Erika Steinbachová,...

📅18.01.2017 0 143x 👤eugenius

Vyľudňovanie dvoch banátskych dedín

 

Čakaj ma, čakaj, môj rodný dom je jedna z piesní kovačickej hudobnej skupiny Vzlet, ktorá vyprevadila p...

📅18.01.2017 0 108x 👤eugenius

Vtip na dnes

Vzala pani učiteľka deti na exkurziu na stavbu a ako naschvál práve vtedy spadol z lešenia robotník a na mieste bol mŕtvy. Po príchode späť do triedy, pustili sa do rozoberania tohto prípadu. - Povedz nám Anička, prečo tento ujo spadol? - Nevedel nič o bezpečnosti práce. - A ty Miško? - Určite mal vypité. Vtom sa postaví Móricko. - Nie, on spal s mojou mamou! - Prečo si to myslíš ? - Počul som ako kričal "Chlapče, je*em ja tvoju mater, netras tým lešením!"

,