asfasdf ×

NázorObčana.sk

V Kazachstane prekazili štátny prevrat. Zatkli niektorých generálov ministerstva vnútra a veliteľov vojenských jednotiek

 Aktuality

Včerajší teroristický útok v Aktobe bol iba súčasťou plánu štátneho prevratu v Kazachstane, uvádzajú kompetentní z kazašských bezpečnostných zložiek. Predstavitelia kazašskej vlády sú zatiaľ skúpi na komentáre, ale postupne sa vyjasňuje, čo sa stalo.

06 Jún
2016 19:34:34

 

Foto: Facebook

Zástupcovia kazašských tajných služieb prezradili, že podozrievajú, že hlavným organizátorom plánovaného štátneho prevratu bol riaditeľ spoločnosti „Šimkentpivo“ Tochtar Tulešov /na snímke/. V krajine zatykajú mnohých vysokopostavených štátnych úradníkov, pracovníkov ministerstva vnútra a armády. 

„Vyšetrovanie ukázalo, že pán Tulešov zorganizoval prípravu a od vlaňajšieho roka podnikal aj konkrétne kroky za účelom násilného uchopenia moci,“ povedal pre média tlačový hovorca Služby národnej bezpečnosti Kazachstanu Ruslan Karasev. Prezradil, že „povstalci“ mienili destabilizovať situáciu v krajine, zorganizovať masové nepokoje, akcie protestu a demonštrácie a prostredníctvom štátneho prevratu sformovať takzvanú „alternatívnu“ vládu. Kazašské média v prvých reakciách na tieto udalosti prízvukujú, že celý prípravný proces štátneho prevratu prebiehal presne podľa scenáru ukrajinského Majdanu.

Kazašské tajné služby zadržali okrem Tulešova aj jeho blízkych priateľov a spolupracovníkov. Medzi nimi je bývalý zástupca generálneho prokurátora generálmajor Doskalijev, bývalý člen Ústavnej rady Iljas Bachtybajev a iní vysokopostavení úradníci. Taktiež zatkli dvoch veliteľov vojenských jednotiek č. 35747 a 55653 ministerstva obrany Kazachstanu, bývalého prvého zástupcu krajského úradu polície, plukovníka ministerstva vnútra a iných. Protiteroristická operácia v Kazachstane pokračuje.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1293x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1812x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1720x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1529x 👤eugenius
,