asfasdf ×

NázorObčana.sk

V Kazachstane prekazili štátny prevrat. Zatkli niektorých generálov ministerstva vnútra a veliteľov vojenských jednotiek

 Aktuality

Včerajší teroristický útok v Aktobe bol iba súčasťou plánu štátneho prevratu v Kazachstane, uvádzajú kompetentní z kazašských bezpečnostných zložiek. Predstavitelia kazašskej vlády sú zatiaľ skúpi na komentáre, ale postupne sa vyjasňuje, čo sa stalo.

06 Jún
2016 19:34:34

 

Foto: Facebook

Zástupcovia kazašských tajných služieb prezradili, že podozrievajú, že hlavným organizátorom plánovaného štátneho prevratu bol riaditeľ spoločnosti „Šimkentpivo“ Tochtar Tulešov /na snímke/. V krajine zatykajú mnohých vysokopostavených štátnych úradníkov, pracovníkov ministerstva vnútra a armády. 

„Vyšetrovanie ukázalo, že pán Tulešov zorganizoval prípravu a od vlaňajšieho roka podnikal aj konkrétne kroky za účelom násilného uchopenia moci,“ povedal pre média tlačový hovorca Služby národnej bezpečnosti Kazachstanu Ruslan Karasev. Prezradil, že „povstalci“ mienili destabilizovať situáciu v krajine, zorganizovať masové nepokoje, akcie protestu a demonštrácie a prostredníctvom štátneho prevratu sformovať takzvanú „alternatívnu“ vládu. Kazašské média v prvých reakciách na tieto udalosti prízvukujú, že celý prípravný proces štátneho prevratu prebiehal presne podľa scenáru ukrajinského Majdanu.

Kazašské tajné služby zadržali okrem Tulešova aj jeho blízkych priateľov a spolupracovníkov. Medzi nimi je bývalý zástupca generálneho prokurátora generálmajor Doskalijev, bývalý člen Ústavnej rady Iljas Bachtybajev a iní vysokopostavení úradníci. Taktiež zatkli dvoch veliteľov vojenských jednotiek č. 35747 a 55653 ministerstva obrany Kazachstanu, bývalého prvého zástupcu krajského úradu polície, plukovníka ministerstva vnútra a iných. Protiteroristická operácia v Kazachstane pokračuje.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 494x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 820x 👤eugenius

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1395x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 1075x 👤eugenius
,