asfasdf ×

NázorObčana.sk

Mária Zacharovová skritizovala informácie Reuters o „krachu turistickej sezóny“ na Kryme a obvinila agentúru z klamstva

 Aktuality

Hovorkyňa Ministerstva zahraničných vecí Ruskej federácie Mária Zacharovová skritizovala článok, ktorý zverejnila agentúra Reuters, ktorá uviedla, že Krym má hospodárske problémy a turistická sezóna je prepadákom. Zacharovová tvrdí, že je to lož.

27 August
2016 20:10:11

 

Foto: YouTube

Ako obvyklé, nedávala si servítku pred ústa a obvinila západných kolegov v otvorenom klamstve. Podčiarkla, že v článku Reuters sú mnohé fakty, ktoré sú, jemne povedané, prekrútené a informácie nezodpovedajú skutočnosti. „Krym aj naďalej zostáva jednou z najžiadanejších a najobľúbenejších dovolenkových destinácii Rusov a Ukrajincov. Svedčia o tom štatistiky a informácie v médiách ako aj na sociálnych sieťach. A počet návštevníkov sa  každoročne zvyšuje. Taká je pravda,“ podčiarkla.

Pripomenula, že všetky informácie o krachu turistiky na Kryme alebo o poklese návštevnosti sú klamstvami. „Aký krach turistickej sezóny? Doteraz polostrov navštívili takmer 4 milióny turistov. Veď je to o 26,1% viac ako v minulom roku. Viac ako o štvrtinu. Je to krach? Akosi si to v agentúre Reuters prestrelili a realita sa odlišuje od tvrdení západných novinárov. Podľa predpovedí expertov ku koncu tohto roka počet návštevníkov dosiahne 6 miliónov. Aj ja som v tom presvedčená, že sa tak stane, aj keď, samozrejme, nie som odborník,“ dodala.

Prezradila, že tento rok v lete osobne navštívila Krym, videla všetko na vlastné oči a nepotrebuje si čítať nepravdivé informácie v západných médiách. Prízvukovala, že turistický ruch na Kryme sa určite rozvíja pozitívne a prišli tie lepšie časy. V súčasnosti krymské hoteli, penzióny a rekreačné zariadenia sú obsadené na 75%. A Reuters uvádza, že zívajú prázdnotou! Sú to jednoducho klamstvá,“ prízvukovala ruská diplomatka.

Poukázala aj na veľmi pozitívny podľa jej slov ukazovateľ: stále rastie počet turistov a rekreantov prichádzajúcich zo susednej Ukrajiny. „Tento rok sa 2,2-násobne zvýšila osobná doprava cez hraničné priechody s Ukrajinou a k 1. augustu tak na Krym prišlo 1,7 milióna ľudí. Počet ukrajinských turistov stále narastá a dosahuje úctyhodných 15% z celkového zahraničných návštevníkov, ktorí navštívili polostrov. V minulom roku to bolo o tretinu menej – iba 10%. Potom neviem pochopiť, ako môže „Reuter“ vypustiť informácie o krache turistickej sezóne na Kryme? Kde na to chodí? A vôbec - poznajú títo novinári situáciu a presné čísla? Ale ak  poznajú, ako mohli dospieť z názoru, že turistická sezóna utrpela fiasko? Nepoznajú situáciu alebo klamú?“ povedala Zacharovová.

Ironizovala, že vôbec sa nedá pochopiť, akú metódu si zvolil kolega z Reuters, aby spočítal návštevnosť v reštauráciách. Tvrdí, že to bola veľmi zlá metóda. Práve preto Reuters zverejnil také nízke čísla. „Možno v reštauráciách nebolo veľa zákazníkov - ak ste ich navštívili cez deň, keď sú všetci ostatní na pláži! Krym je to predovšetkým more, takže cez deň sú všetci na plážach, kúpu sa. Poprechádzajte sa, napríklad, večer v Alušte a pokúste sa nájsť voľne, vopred nerezervované miesto niekde v reštaurácii. Potom to by už boli iné štatistiky,“ ironizovala Mária Zacharová.

Prízvukovala, že Krym navštevuje veľa ľudí. Pripomenula, že iba letisko v Simferopoli k dnešnému dňu obslúžilo viac ako 3,5 milióna cestujúcich. Žiaden krach alebo zníženie počtu cestujúcich. „Naopak nárast v porovnaní s predchádzajúcim rekordným rokom dosiahol 5% - to znamená, že aj tento rok bude prekonaný rekord návštevnosti Krymu – aký krach? A to ešte turistická sezóna neskončila – veľa ľudí príde sem aj koncom augusta, v septembri a októbri,“ zdôraznila v závere hovorkyňa Ministerstva zahraničných vecí Ruskej federácie Mária Zacharovová.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 496x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 820x 👤eugenius

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1397x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 1077x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,