asfasdf ×

NázorObčana.sk

Mária Zacharovová skritizovala informácie Reuters o „krachu turistickej sezóny“ na Kryme a obvinila agentúru z klamstva

 Aktuality

Hovorkyňa Ministerstva zahraničných vecí Ruskej federácie Mária Zacharovová skritizovala článok, ktorý zverejnila agentúra Reuters, ktorá uviedla, že Krym má hospodárske problémy a turistická sezóna je prepadákom. Zacharovová tvrdí, že je to lož.

27 August
2016 20:10:11

 

Foto: YouTube

Ako obvyklé, nedávala si servítku pred ústa a obvinila západných kolegov v otvorenom klamstve. Podčiarkla, že v článku Reuters sú mnohé fakty, ktoré sú, jemne povedané, prekrútené a informácie nezodpovedajú skutočnosti. „Krym aj naďalej zostáva jednou z najžiadanejších a najobľúbenejších dovolenkových destinácii Rusov a Ukrajincov. Svedčia o tom štatistiky a informácie v médiách ako aj na sociálnych sieťach. A počet návštevníkov sa  každoročne zvyšuje. Taká je pravda,“ podčiarkla.

Pripomenula, že všetky informácie o krachu turistiky na Kryme alebo o poklese návštevnosti sú klamstvami. „Aký krach turistickej sezóny? Doteraz polostrov navštívili takmer 4 milióny turistov. Veď je to o 26,1% viac ako v minulom roku. Viac ako o štvrtinu. Je to krach? Akosi si to v agentúre Reuters prestrelili a realita sa odlišuje od tvrdení západných novinárov. Podľa predpovedí expertov ku koncu tohto roka počet návštevníkov dosiahne 6 miliónov. Aj ja som v tom presvedčená, že sa tak stane, aj keď, samozrejme, nie som odborník,“ dodala.

Prezradila, že tento rok v lete osobne navštívila Krym, videla všetko na vlastné oči a nepotrebuje si čítať nepravdivé informácie v západných médiách. Prízvukovala, že turistický ruch na Kryme sa určite rozvíja pozitívne a prišli tie lepšie časy. V súčasnosti krymské hoteli, penzióny a rekreačné zariadenia sú obsadené na 75%. A Reuters uvádza, že zívajú prázdnotou! Sú to jednoducho klamstvá,“ prízvukovala ruská diplomatka.

Poukázala aj na veľmi pozitívny podľa jej slov ukazovateľ: stále rastie počet turistov a rekreantov prichádzajúcich zo susednej Ukrajiny. „Tento rok sa 2,2-násobne zvýšila osobná doprava cez hraničné priechody s Ukrajinou a k 1. augustu tak na Krym prišlo 1,7 milióna ľudí. Počet ukrajinských turistov stále narastá a dosahuje úctyhodných 15% z celkového zahraničných návštevníkov, ktorí navštívili polostrov. V minulom roku to bolo o tretinu menej – iba 10%. Potom neviem pochopiť, ako môže „Reuter“ vypustiť informácie o krache turistickej sezóne na Kryme? Kde na to chodí? A vôbec - poznajú títo novinári situáciu a presné čísla? Ale ak  poznajú, ako mohli dospieť z názoru, že turistická sezóna utrpela fiasko? Nepoznajú situáciu alebo klamú?“ povedala Zacharovová.

Ironizovala, že vôbec sa nedá pochopiť, akú metódu si zvolil kolega z Reuters, aby spočítal návštevnosť v reštauráciách. Tvrdí, že to bola veľmi zlá metóda. Práve preto Reuters zverejnil také nízke čísla. „Možno v reštauráciách nebolo veľa zákazníkov - ak ste ich navštívili cez deň, keď sú všetci ostatní na pláži! Krym je to predovšetkým more, takže cez deň sú všetci na plážach, kúpu sa. Poprechádzajte sa, napríklad, večer v Alušte a pokúste sa nájsť voľne, vopred nerezervované miesto niekde v reštaurácii. Potom to by už boli iné štatistiky,“ ironizovala Mária Zacharová.

Prízvukovala, že Krym navštevuje veľa ľudí. Pripomenula, že iba letisko v Simferopoli k dnešnému dňu obslúžilo viac ako 3,5 milióna cestujúcich. Žiaden krach alebo zníženie počtu cestujúcich. „Naopak nárast v porovnaní s predchádzajúcim rekordným rokom dosiahol 5% - to znamená, že aj tento rok bude prekonaný rekord návštevnosti Krymu – aký krach? A to ešte turistická sezóna neskončila – veľa ľudí príde sem aj koncom augusta, v septembri a októbri,“ zdôraznila v závere hovorkyňa Ministerstva zahraničných vecí Ruskej federácie Mária Zacharovová.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1105x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 838x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Churchill svojho času povedal, že politik musí vysvetliť spoločnosti, aké nebezpečie jej hrozí, a potom musí vysvetliť, prečo sa nestalo to, pred čím varoval“

 

V ďalšej relácii ruský politológ Valerij Pjakin hovoril o situácii v ruskej televízii, politike Jirija ...

📅11.12.2018 0 975x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Protiruská hystéria na Západe narastá. A ten nárast má v danej situácii podobu nátlaku vyvíjaného na elitu“

 

V ďalšej relácii „Otázky a odpovede“ ruský politológ Valerij Pjakin väčší priestor na začiatku ...

📅05.12.2018 0 1296x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,