asfasdf ×

NázorObčana.sk

Prečo je dobré pleť hydratovať?

 Aktuality

Množstvo kozmetických produktov obsahuje rôzne hydratačné zložky, ktoré sa starajú o dostatočnú hydratáciu pleti. Hydratácia je pre pokožku dôležitá." a pod obrázkem tedy zbývající "Dostatok vlhkosti v pokožke je znakom nie len mladej a sviežej pokožky, ale aj vitálnej a zdravej pleti.

25 Január
2023 12:31:39

Hydratácia a akné

Pre obdobie dospievania sú typické problémy s akné. V snahe zbaviť sa tohto kožného ochorenia často siahajú ľudia po kozmetických produktoch s alkoholom, ktoré pokožku vysušia. Ak chcete vedieť ako sa zbaviť akné určite nerobte rovnakú chybu. Suchá pokožka reaguje zvýšenou tvorbou kožného mazu a akné sa len zhoršuje. Miesto toho siahnite po produktoch, ktoré pleť hydratujú a regulujú tvorbu kožného mazu. Pokiaľ bude mať pokožka dostatok vlhkosti nie je nútená produkovať kožný maz vo vyššej miere.

Čím hydratovať?

Kyselina hyalurónová

Kolagén a elastín sú najznámejšími stavebnými prvkami pokožky. Túto dvojicu perfektne dopĺňajú molekuly kyseliny hyalurónovej, ktorá je výbornou zásobárňou vlhkosti. Táto kyselina na seba naviaže vlhkosť a v prípade potreby je schopná ju kedykoľvek uvoľniť. Vekom produkcia hyalurónu klesá a prejavuje sa to práve na pleti - prvé vrásky, suchá a citlivá pleť, problém so zápalmi a veľa ďalšieho. Krémy, séra a gély s hyalurónom pokožku hydratujú a vrátia jej  mladistvý a svieži vzhľad.

 

Glycerín

Glycerín je ďalšou známou hydratačnou zložkou, ktorá sa používa v hydratačnej kozmetike. Nájdete ho aj v kréme Sébium Hydra. Táto látka síce nemá také zvlhčujúce vlastnosti ako hyalurón ale výsledkom vás môže milo prekvapiť. Glycerín prenikne do pokožky a naviaže na seba vlhkosť, ktorú čerpá buď z okolia alebo z kozmetiky, ktorej súčasťou je. Preto je dobré ak je produkt s glycerínom založený na vodnej báze.

Druhá úžasná vlastnosť glycerínu je v jeho schopnosti zabrániť odparovaniu vody z povrchu pokožky. Vytvorí na jej povrchu jemný film, ktorý nie len že zabraňuje odparovaniu vody z pokožky ale zároveň chráni pleť pred vplyvom vonkajších faktorov (počasia, patogénov,...).

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

PRclanky


Podobné články

Prečo je potrebná detoxikácia

 

Niekedy sa vám môže zdať, že nie je veľa dôvodov na to, aby ste sa celý deň cítili zle a na druhý d...

📅16.03.2023 0 561x 👤PRclanky

Prečo je dobré pleť hydratovať?

 

Množstvo kozmetických produktov obsahuje rôzne hydratačné zložky, ktoré sa starajú o dostatočnú hydr...

📅25.01.2023 0 880x 👤PRclanky

Erektilná dysfunkcia – problém, ktorý môže spôsobiť komplikácie vo vašom intímnom živote

 

Žiaden vzťah nie je dokonalý a čím skôr si to uvedomíte, tým menej napätia bude vznikať vo vašom vz...

📅09.12.2022 0 1434x 👤PRclanky

Zvládnite zimu bez akýchkoľvek zdravotných problémov

 

Nízke teploty, mráz, suchá pokožka, vyštípané pery, vysoký výskyt vírusov a riziko úrazu – toto v...

📅09.12.2022 0 1263x 👤PRclanky
,